Exhumation - Bread Buttered on Both Sides

Exhumation – Bread Buttered on Both Sides

Exhumation - Bread Buttered on Both Sides
Země: Rusko
Žánr: melodic death metal
Datum vydání: 2.6.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 5,5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Against PR

Ruská parta Exhumation nejsou žádní zelenáči. Ačkoli z fotek vypadají relativně mladě, tak tohle jméno funguje na mapě už od roku 1994 a od té doby stihli vydat několik demosnímků, a co je hlavní, tak i dvojici regulérních alb jménem “Symbol of Fear”, které vyšlo v roce 1999, a jeho nástupce z roku 2011 “City of Decay”. No, a letos tady máme čtyřskladbové EP “Bread Buttered on Both Sides”.

Jedním z největších lákadel Exhumation je jistě fakt, že v jejich čele stojí zpěvačka Irina Barnina, což už v extrémní metalové hudbě není taková rarita jako před nějakými 15 lety, ale přesto je něžné pohlaví v podstatné menšině. Na rozdíl od jiných spolků je v případě Exhumation okamžitě jasné, že za mikrofonem stojí žena a není to vůbec na obtíž, protože i díky jejímu výše položenému řevu (ve spojení s hudebním podkladem) je tvorba této pětice přímo určená fanouškům Carcass v jejich pozdějším období. Nechybí hutné kytarové riffy, které jsou díky krystalicky čistému zvuku jasným hnacím elementem “Bread Buttered on Both Sides”, a na své si přijdou milovníci kytarových vyhrávek a melodických výletů, protože těmi se taky nešetřilo. Všechno dle stylových požadavků melodického death metalu severské školy.

Celkem čtyři skladby jsou takové ty šlapavé hity a o žádné se nedá říct, že by to byla vyložená vata. Možná za to může fakt, že čtvrthodinka této hudby se poslouchá skoro sama, ale skladbám z papírového hlediska nic nechybí. “Threshold” a “Blood Thirst” jsou dokonce velmi dobré. Jediné, s čím je nutné počítat, je obrovská předvídatelnost materiálu, takže člověk, který už má v melodickém death metalu něco naposloucháno, může na nějakou překvapivou tečku mezi oči rovnou zapomenout. Ale jinak se jedná o solidní materiál od skupiny, od níž si možná (pokud opravdu nebudu mít co dělat) seženu celé album. Původně jsem bodově tak krátkou porci muziky hodnotit nechtěl, ale pro představu, jak to vidím, je to ideální způsob, takže lepší pětka za čtyři slušné songy.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.