Fecal Body Incorporated - Pathogenesis Origin of the Grinding Flesh

Fecal Body Incorporated – Pathogenesis / Origin of the Grinding Flesh

Fecal Body Incorporated - Pathogenesis / Origin of the Grinding Flesh
Země: Bulharsko
Žánr: goregrind
Datum vydání: 12.11.2013
Label: Bizarre Leprous Productions

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Bizarre Leprous Productions

Co si budeme povídat, od goregrindu člověk tak nějak obecně očekává chlíváckou muziku… a obzvlášť velké prasárny lze čekat, když se jedná o záležitosti ze zemí jako Rusko, Ukrajina, Mexiko… anebo Bulharsko. Fecal Body Incorporated, kteří pocházejí právě z posledního jmenovaného státu, tuto teorii jenom potvrzují, protože goregrind v jejich podání je muzika pro otrlé jedince (i když… to vlastně v podstatě každý goregrind). Sice podobná hudba jen málokdy bývá něčím jiným než extrémním brutálním výplachem, ale jak už se na mnoha příkladech ukázalo, i tak to může být po čertech zábavná věcička (pokud to tedy člověk bere trošku s nadhledem)… jenže ne vždy se tak úplně poštěstí, což je pro mě bohužel zrovna tento případ.

Fošna “Pathogenesis” původně vyšla již v roce 2010 v Bulharsku, ale nedávno se objevila v reedici u českých Bizarre Leprous s novým přebalem a haldou bonusů. Druhou placku Fecal Body Incorporated, “Brown Love” z roku 2013, jsem svého času slyšel letmo a přišla mi naprosto v pohodě, takže jsem něco podobného čekal i od “Pathogenesis”, ale tak nějak mě to nesebralo. Ačkoliv veškeré typické atributy žánru, od instrumentální stránky až po charakteristický fekální vokální projev, tu jsou, v podání Fecal Body Incorporated na “Pathogenesis” mě to příliš baví, i když formálně je to grind, jak má být. Nicméně stejně jako ve skoro každé recenzi na podobnou hudbu musím připomenout, že přece jen nejsem zarytý fanda stylu, takže grindovému maniakovi to nejspíš bude připadat o poznání lepší.

O něco zajímavější než základní náplň “Pathogenesis” mi přijdou bonusy. Nevím proč, protože stejně jako u všeho předtím se jedná o brutální goregrind, nějaká větší změna ať už po hudební nebo zvukové stránce v bonusech nenastane, ale nějakým způsobem mě to baví víc, zejména se to týká závěrečné “Origin of the Grinding Flesh (eerie drone mix)”, ale u ní to bude asi tím, že ze zbytku počinu lehce vybočuje.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.