Flesh Disgorged - A Pulchritudinous Macabre

Flesh Disgorged – A Pulchritudinous Macabre

Flesh Disgorged - A Pulchritudinous Macabre
Země: Singapur
Žánr: death metal / grindcore
Datum vydání: červenec 2014
Label: Bizarre Leprous Production

Hodnocení: 5/10

Odkazy: facebook

K recenzi poskytl:
Bizarre Leprous Production

Jsou kapely, které hrají extrémní a jen těžko stravitelnou muziku, ale má to u nich nějaký smysl a dá se tvrdit, že to v jejich případě není samoúčelnost, naopak to má své důvody… kdybych nechtěl, aby to znělo klišovitě, klidně bych řekl cosi o uměleckém vyjádření. No, a pak jsou tu kapely, které prostě třískají extrémní bordel jen proto, že je to nejspíš baví. Flesh Disgorged ze Singapuru patří právě do té druhé kategorie, která se s ničím nesere a o které si všichni mimo tuhle scénu myslí, že je to jen brajgl bez většího smyslu.

Flesh Disgorged se opravdu s ničím moc neserou a hrají slušné zvěrstvo. Na svém regulérním debutu “A Pulchritudinous Macabre” (jenž však nedosahuje ani 25 minut hrací doby) vraždí kombinací brutálního slamming death metalu se znatelnou grindcorovou příchutí, kterou tu a tam podpoří i nějaké to prasečí kvíknutí na místě vokálů. Je pravda, že “A Pulchritudinous Macabre” překvapí až nečekaně kvalitním obalem, jenž mi docela připomíná letošní EP “Days of the Fallen Sun” od art rockových Junius, hudebně jsou však Flesh Disgorged čistokrevná brutalita bez slitování.

Pokud jste fandové podobných stylů, není důvod “A Pulchritudinous Macabre” nezkusit, protože singapurská pětice za to evidentně umí vzít a pořádně extrémní chlív natřískat, aniž by z toho vylezla neposlouchatelná žumpa. Normální smrtelník si však k muzice jako Flesh Disgorged asi jen těžko najde cestu. Co se týče mě osobně, já jsem k docenění všech jemných nuancí podobných vražd stále ještě mentálně nedorostl, takže i když nemám problém s tím si “A Pulchritudinous Macabre” pustit a doposlouchat, ten poslech mě nijak zvlášť neláká a radši dám přednost muzice, která mě oslovuje více (a to i v rámci podobných náserů).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.