Flotsam and Jetsam - No Place for Disgrace - 2014

Flotsam and Jetsam – No Place for Disgrace – 2014

Flotsam and Jetsam - No Place for Disgrace - 2014
Země: USA
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 14.2.2014
Label: Metal Blade Records

Odkazy:
web / facebook / twitter

Rozhodnutí přehrát své starší album je vždycky problematické. Skalní fanoušci můžou vyskočit z kůže, protože původní atmosféra oblíbených opusů je pryč, nicméně pro nové, neznalé posluchače se může počin typu “No Place for Disgrace – 2014” stát odrazovým můstkem k proniknutí do starých dobových klenotů tvůrců, kterými není nikdo jiný než legendární zahraniční powe/thrashoví Flotsam and Jetsam.

Vzhledem k tomu, že “Ugly Noise” je průser na entou, tak na mě působí přehrání druhého alba z doby, kdy byla kapela na výši, jako snaha si alespoň trošku vylepšit renomé. Přestože jsem originál už nějaký ten pátek neslyšel, tak mi bylo hned po několika minutách jasné, že tohle prostě nefunguje. Kapela nezní tak nabroušeně jako před pětadvaceti lety, což na jednu stranu chápu, protože z poslední řadovky je jasné, že už jsou někde jinde, ale to, co v originálu posluchače smetlo jako neurvalý uragán, je nyní takový nekonfliktní power v thrashovém rytmu, čemuž napomáhá i aktuální pěvecká podoba Erica A.K., jenž není špatný vokalista, ale ať se na mě nikdo nezlobí, ty staré písně mu prostě nesedí. Mluvit o hudební náplni je v tomto případě zbytečné, protože bezesporu platí, že “No Place for Disgrace” je jedním z thrashových milníků, na němž se čas podepsal opravdu minimálně, ale verze 2014 mě prostě nebaví. A to přiznávám, že nic proti takovým krokům nemám, protože ideově příbuzné “First Strike Still Deadly” od Testament, “Thrash Anthems” od Destruction a “Let There Be Blood” od Exodus mám rád a pouštím si je relativně často, ale “No Place for Disgrace – 2014” nešlape.

Zbytečný počin, úcta klasice, nebo snaha ukázat mladším fandům starší tvorbu? Takhle všelijak se dá toto album chápat, záleží na úhlu vašeho vlastního pohledu. Pro mě je tam od všeho trochu, ale přeci jen ten první názor převládá, takže až si tohle album budu chtít pustit, tak určitě sáhnu po originále.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.