Flying Colors - Second Nature

Flying Colors – Second Nature

Flying Colors - Second Nature
Země: USA
Žánr: progressive rock
Datum vydání: 30.9.2014
Label: Mascot Label Group

Odkazy:
web / facebook / twitter

Superskupina fungující pod jménem Flying Colors je docela zajímavý úkaz. Většina jejího personálního osazenstva si prošla řadami jedněch z největších současných progresivně rockových part a dalo se tak očekávat, že jejich společný výtvor bude čistokrevný progrock plný těch nejlepších ingrediencí, jež tento žánr nabízí. Pánové však se svým debutem “Flying Colors” překvapili a výsledek bylo příjemné rockové album s místy až popovými melodiemi, jež do vysoké instrumentální zručnosti pasovaly opravdu znamenitě.

Druhé album “Second Nature” již není tak překvapivou záležitostí, protože pokračuje přesně tam, kde debut skončil, ale udržuje si vysokou kvalitativní laťku, takže se jedná o pokračování ve všech ohledech. Album obsahuje několik opravdu dobrých skladeb, kdy mně se okamžitě vybaví úvodní dvojice “Open Up Your Eyes” a “Mask Machine”. První reprezentuje progresivně rockovou jízdu se skoro až popovým zpěvem Caseyho McPhersona, přičemž druhá “Mask Machine” je taková ta typická rocková hitovka ve šlapavém tempu. Nedá se říct, že by jedna poloha kapela slušela víc, a líbí se mi, že i navzdory faktu, že na albu hraje instrumentální extratřída, tak je výsledek hodně skupinový, uvěřitelný a zábavný. “Second Nature” do světa křičí, jak moc se všichni při jeho nahrávání bavili a na výsledku je to znát.

Pokud budou Flying Colors i v budoucnu vydávat takhle povedené desky, jako je “Second Nature”, tak proti jejich existenci nelze nic namítat, protože jejich spojení progresivně rockového přístupu s přímočařejším rockovými skladbami mě hodně baví. Ve všech ohledech příjemné album, které by si zasloužilo ubrat na hrací době o dobrých deset minut, ale toho se snad dočkám příště.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.