Generation Kill - We're All Gonna Die

Generation Kill – We’re All Gonna Die

Generation Kill - We're All Gonna Die
Země: USA
Žánr: thrash metal / crossover
Datum vydání: 26.11.2013
Label: Nuclear Blast Records

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook

“Red, White and Blood”, tedy debutové album Generation Kill, vedlejšáku Roba DukeseExodus, mě svého času minulo, ale “We’re All Gonna Die” jsem si už ujít nenechal, protože jsem byl zvědavý, jak se tento pěvec, jenž k aktuálním Exodus padne jako prdel na hrnec, vybarví.

Generation Kill jsou sice o něčem jiném než Exodus, což je samozřejmě v pořádku a dalo se to očekávat, ale že se ponese tvorba této party na takto moderní vlně, to jsem zas až tak nečekal. “We’re All Gonna Die” sice stojí jednou nohou na silných thrashových základech, ovšem většina materiálu, která by se jednoduše dala shrnout jako groove/crossover, čerpá hodně z vlivů Pantery ozdobené pomalejšími klidnými pasážemi a melodickými vokály. Rob Dukes je v těchto zpěvných polohách, do nichž se velmi často pouští, takovým energickým křížencem Phila Anselma a Chada GrayeHellyeah a musím říct, že mu to jde skvěle. Škoda, že album jako takové s sebou nepřínáší trošku vyrovnanější materiál, protože ačkoli úvod v podobě šlapavé “Born to Serve”, jíž následuje skvěle gradující “Prophets of War” a sabbatovsky zatěžkaná “Death Comes Calling” slibuje silnou desku, nestačí již Generation Kill ke konci síly. Pomalé “Carny Love” chybí moment překvapení, protože po celých pět minut se nic zajímavého neděje, “There Is No Hope” je zkraje hezky agresivní, ovšem druhá půlka, kdy se vše zklidní a dobré čtyři minuty tato skladba pouze doznívá, mě nebere. Slibná závěrečná nářezovka “We’re All Gonna Die” už toho moc nezachrání.

Jestli se Generation Kill něco nedá upřít, tak minimálně fakt, že Rob Dukes má šanci ukázat, že umí víc poloh než ten jeho nasraný řev, jímž ničí sluchovody fanoušků Exodus. Je škoda, že se na “We’re All Gonna Die” přechází od silných skladeb ke slabším a že je tento rozdíl dosti patrný, což nahrávce jako celku velmi škodí. Ovšem abych pánům moc nekřivdil, tak je fakt, že se to dá poslouchat úplně bez problémů a jako taková lepší kulisa k jiné práci to naopak nemá chybu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.