Global Scum - Odium

Global Scum – Odium

Global Scum - Odium

Země: Rakousko
Žánr: groove metal
Datum vydání: 19.7.2019
Label: NRT-Records

Hrací doba: 46:16

Odkazy:
web / bandcamp

K recenzi poskytl:
NRT-Records / Grand Sounds PR

Global Scum je rakouský jednočlenný projekt, za nímž stojí jistý Manuel Harlander. Ten údajně získával zkušenosti v nějakých jiných kapelách, ale nakonec prý dle přiložených promo materiálů zvítězila „touha poskytnout prostor své vlastní kreativitě“ v osobní kapele, kteroužto je právě Global Scum. Tyhle oslavné kecy v doprovodném lejstru mě na „Odium“ baví asi ze všeho nejvíc, protože jsou strašně vtipné. Třeba tenhle konkrétně je naprosto směšný s ohledem na to, jak strašně neinvenční a doslova anti-kreativní tohle album je.

Nebudu vás lakovat. Téhle sračky bych se za normálních okolností nedotknul ani dvoumetrovou větví, protože hned na první pohled je vidět, že tohle bude píčovina jak mraky. Jako popravdě řečeno, nejspíš bych si Global Scum ani nikdy nevšimnul, protože groove metal mám totálně v prdeli, ale když mi nějací šulini pošlou CD na recenzi bez optání, tak jim to teda pojebu, když o to tak stojí. Není to ale jen o tom, že bych zrovna tenhle metalový subžánr nevyhledával – jsem si totiž docela jistý, že tohle je o hovně i v rámci stylu.

Neslyšel jsem ani vteřinu hudby a už mi bylo jasné, že tohle bude další z hromady zbytečných a nehorázně nudných kopírek Soulfly, Ektomorf a podobných. Což dá docela rozum, když samotné vzory hrají nudnou muziku samy o sobě po většinu své kariéry. Prvotní dojmy se stoprocentně potvrdily. Stručně a jednoduše se jedná o další generický a nezajímavý kvazi-nasraný groove metal s angažovanými texty. Mám pocit, že tohle snad už každý slyšel stokrát jinde. Asi tak největší invencí Global Scum je přidání několika pasáží naprosto okatě vykradených od Slipknot. Když už dojde na nějakou snahu o vybočení (intro „Lunatic“, elektronika v „Back Beats“), výsledek je trapný úplně stejně jako standardní produkce Global Scum.

Nedokážu si představit, že by „Odium“ dokázalo uspokojit víc než jen dva specifické druhy posluchačů. První skupinou ti, jimž je cca dvanáct let a ještě neobjevili sladké tajemství, že na hudbu lze mít i nějaké nároky. U nich nicméně alespoň existuje naděje, že z toho ještě vyrostou. Druhou skupinou jsou pak lidé bez jakéhokoliv vkusu, jimž k extázi stačí, že tam hraje elektrická kytara a má to alespoň trochu chytlavý rytmus. Pokud ani do jedné z těchto kategorií nezapadáte, pak „Odium“ obejděte obrovským obloukem. Pokud se vám produkce Global Scum líbí, pak do jedné z těchto kategorií spadáte, i když si třeba myslíte, že ne.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.