Hacride - Back to Where You've Never Been

Hacride – Back to Where You’ve Never Been

Hacride - Back to Where You've Never Been Abyss
Země: Francie
Žánr: progressive death metal
Datum vydání: 19.4.2013
Label: Indie Recordings

Hodnocení: 8,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Hacride se na scénu výrazně uvedli fenomenálním albem “Amoeba”, na němž tito progresivní Francouzi přišli s fúzí technických riffů, agresivní rytmiky a atmosférickými pasážemi, což už je dnes běžné, ale tehdy mě toto album úplně smetlo. O co víc jsem se těšil na pokračování, o to víc jsem byl následníkem “Lazarus” zklamán. To bylo sice na poměry konkurence slušný průměr, ale po “Amoeba” prostě kvalitativní pokles. Po čtyřech dlouhých letech je tak čas na reparát v podobě nového alba “Back to Where You’ve Never Been” a já jsem rád, že můžu prohlásit, že borci jsou zpět v plné parádě.

Milovníci Gojira nebo Textures by si “Back to Where You’ve Never Been” neměli nechat ujít, protože neotřelou rytmiku a drtivé krkolomné riffy mají Hacride zmáknuté na jedničku, přestože to oproti zmíněným spolkům dělají trošku jinak a do jisté míry víc přímočaře. Pouhých 40 minut udeří jako ničivý pravý hák Vladimira Klička, a i když přibylo atmosférických instrumentálních pasáží, nijak to kapele neubralo na naléhavosti, která minulému počinu trošku chyběla. Úvodní “Introversion” možná zpočátku působí jako z jiného světa, ale vězte, že po dvou minutách se spustí ta pravá bouře, která v následujících písních utichne jen tak sporadicky, jako například v instrumentální “Synesthesia”, jež začíná opět uvolněně, ale v polovině přijde na řadu ostřejší výraz. Nejlepší a zároveň nejreprezentativnější kousek se však nachází na konci a nese jméno “Ghost of the Modern World”. Progresivní řežba s melodickým prokladem v jejím středu charakterizuje aktuální rozpoložení Hacride víc než ostatní kompozice na tomto počinu.

Po “Lazarus” jsem s očekáváními šel docela nízko, ale o to víc jsem spokojený s aktuální formou Hacride, kteří svůj pomyslný reparát zvládli, a můžu tak opět v klidu mluvit o předním představiteli technického metalu v moderním střihu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.