Horna - Askel lähempänä Saatanaa

Horna – Askel lähempänä Saatanaa

Horna - Askel lähempänä Saatanaa
Země: Finsko
Žánr: black metal
Datum vydání: 8.3.2013
Label: World Terror Committee

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook

Finští satani Horna jsou už dávno kapelou, na níž se člověk může beze strachu spolehnout, že s každým dalším zářezem opět dodá kvalitní porci blasfemického black metalu v příjemně staromilském duchu. Nějakou tu miliardu neřadovek, které Horna v průběhu svého působení vypustila, naposlouchanou opravdu nemám, ale co se týče dlouhohrajících počinů, kapela vždy dokázala držet konstantně vysokou úroveň a doposud nemá na kontě fošnu, u níž bych měl potřebu hovořit o slabotě nebo nesplnění očekávání, což naštěstí platí i o letošní novince “Askel lähmepänä Saatanaa”.

V žádném případě se ani náznakem nejedná o něco prudce originálního nebo neslyšeného, ale ruku na srdce, u téhle kapely tohle jaksi nikdy nebylo cílem. Když si člověk pustí Horna, má náladu na severský black metal ze staré školy se špinavým zvukem a vším dalším, co k tomu patří – a to “Askel lähempänä Saatanaa” splňuje měrou vrchovatou. Zpěvák Spellgoth, pro něhož je “Askel lähempänä Saatanaa” dlouhohrajícím debutem v řadách skupiny, štěká jako ďábel a rozhodně je poznat, že je to člověk na svém místě, díky čemuž se nemůžu připojit k těm názorům, které tvrdí, že po odchodu Corvuse už to není ono.

Předcházející opus “Sanojesi äärelle” sice zůstal nepokořen, ale to se jaksi dalo čekat, neboť byl možná tím nejlepším, co kdy Horna vydala. Přesto se mi “Askel lähempänä Saatanaa” hodně líbí, protože jsem od ní dostal přesně to, co jsem dostat chtěl – poctivý black metalový nářez, který si na nic nehraje a jede si ten svůj nekompromisní náser, jak se patří. Tím pádem jsem ve výsledku naprosto spokojen a s radostí můžu prohlásit, že Horna udržela svůj čistý štít (jakkoliv zní tohle spojení u špinavého black metalu trochu úsměvně).


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.