Hornwood Fell - Hornwood Fell

Hornwood Fell – Hornwood Fell

Hornwood Fell - Hornwood Fell
Země: Itálie
Žánr: black metal
Datum vydání: 22.10.2014
Label: Avantgarde Music

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Against PR

Na světě existují tisíce, možná spíš desetitisíce vydavatelských firem z různých hudebních scén, od indie záležitostí až po major labely, nicméně firem, o nichž by šlo říct, že je jejich činnost výjimečná, že vydávají skutečně zajímavou muziku a že se na jejich vkus dá spolehnout, je naprosté minimum, v podstatě jen hrstka a směšné promile z toho obrovského počtu. Pro mě osobně mezi takové jistě patří kupříkladu italští Avantgarde Music, protože takřka vše, co pod jejich patronátem vyjde, mě opravdu oslovuje a přijde mi to jako úžasná muzika. I v takových případech však platí jen “takřka vše”, nikoliv “úplně vše”…

A zrovna italští black metalisté Hornwood Fell se svým eponymním debutem jsou výjimkou potvrzující pravidlo a patří k těm nemnoha, kteří vydali desku u Avantgarde Music, ale nijak zvlášť z toho na větvi nejsem. Netvrdím, že je “Hornwood Fell” blbost, jen je to prostě takový vcelku obyčejný rychlý black metal, který se sice poslouchá vcelku příjemně, ale že by mě to skutečně bavilo, to zase tvrdit nemohu. Italové to drtí v opravdu vysokém tempu a bicí sypou v podstatě od začátku do konce snad jen s výjimkou občasných krátkých inter (které jsou v rámci vlastních skladeb, ne jako samostatné položky). Nejzajímavější je asi práce kytar, jež sice stále působí ostře, black metalově a undergroundově, ale jinak jsou poměrně melodické, nicméně ani tohle není natolik kulervoucí, aby to “Hornwood Fell” vytáhlo někam výše.

Asi největším neduhem nahrávky je to, že se Hornwood Fell nepodařilo vytvořit pořádnou atmosféru. Z alba je sice cítit, že taková snaha tam nejspíše byla, avšak přinejmenším v mém případě se minula účinkem. V hlavě tak člověku zůstane jen pocit, že to ti Taliáni vcelku solidně sypali a že se to dalo poslouchat. A to je na dnešní přecpané scéně bohužel málo.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.