Humano - Humano

Humano – Humano

Humano - Humano
Země: Argentina
Žánr: avantgarde / experimental black metal
Datum vydání: 21.3.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

Humano je jednočlenný projekt z Argentiny, pod nímž je podepsán jistý Gabriel, jenž v portfoliu žádné jiné kapely podle všeho nemá. Pokud tomu tak doopravdy je a Humano je jeho prvním pořádným hudebním počinem, tak tím spíš si to zaslouží uznání, protože stejnojmenná debutová deska “Humano” je hodně povedenou a zajímavou záležitostí…

Humano se pohybuje někde na hranici mezi avantgardním a experimentálním black metalem. Jak se to ve výsledku promítá do samotné hudby, si povíme za maličkou chviličku, ale hned předešlu, že ve finále ta produkce zní hodně neotřele, svojsky a nebojím se říct, že až originálně, což je věc, které si na “Humano” cením asi úplně nejvíce. Co se týče onoho zvuku, tak deska je ve své podstatě dost melodická, ale všechny ty melodie jsou strašně nezvyklé a na první poslech znějí trochu prapodivně, místy skoro až naivně, jenže ono si to vcelku brzy sedne, začne to fungovat a ona “naivita” (nepřehlédněte uvozovky) tvoří jedno z poznávacích znamení nahrávky, díky němuž je celková atmosféra taková “jiná”.

Mezi další výrazné elementy “Humano” pak zcela jistě patří také hodně vytažená baskytara a rovněž poměrně svojsky pojatý čistý zpěv, jenž tvoří naprosto drtivou většinu vokální složky desky; řev se ozývá jen minimálně, ale když už, nemá daleko k typickému sebevražednému vřískání vokalistů depressive black metalových kapel. To občas nechte pročísnout nějakou klidnější pasáží s akustickou kytarou a ve výsledku máte pestrou mozaiku, kterou rozhodně neuslyšíte na každém rohu. Z konkrétních skladeb bych pak jen heslovitě vyzdvihnul “El hijo del hombre”, hezky vygradovanou “Encadenado” a především excelentní “Las bestias del cielo”, jež je pro mě jednoznačným vrcholem “Humano”.

Ve výsledku se jedná o hodně velké a příjemné překvapení. Pokud patříte k lidem, kteří neustále hledají něco neobvyklého a mají zájem zkoušet něco nového netradičního, rozhodně si “Humano” sežeňte. Jakmile si na to trochu zvyknete, album vás určitě začne hodně bavit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.