Huntress - Starbound Beast

Huntress – Starbound Beast

Huntress - Starbound Beast
Země: USA
Žánr: heavy metal
Datum vydání: 28.6.2013
Label: Napalm Records

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Huntress je kapela, okolo níž se během loňského roku, kdy vyšel velký debut “Spell Eater”, vytvořil dost přemrštěný hype, ale upřímně se přiznám, že jsem prvotinu dost okázale ignoroval. Huntress se ovšem podle všeho rozhodli kout železo, dokud je žhavé a dokud je o jejich jméno zájem, takže se sotva ročním odstupem promptně přicházejí s druhou řadovkou “Starbound Beast”, které jsem se už na zoubek milostivě podíval…

Skupina evidentně stojí a padá se zpěvačkou Jill Janus, jejíž ksicht se za poslední rok s železnou pravidelností objevoval na každém větším serveru o metalu, ale o ostatních členech člověk skoro ani neví, že existují. Ale proč ne, některé kapely prostě toho jasného lídra mají a funguje to; proč ne, zvlášť když je Jill výrazná (asi ne nadarmo dřív fotila pro Playboy). Nicméně hlavní je u zpěvačky samozřejmě zpěv a tady se podle všeho prý jedná o vyškolenou operní zpěvačku… a zde začíná dost velký problém, protože vokál je tou největší slabinou “Starbound Beast”. Nemám tušení, kdo že jí to v tom zpěvu školil, ale zjevně jí to moc nepomohlo, protože předvádí pro mě dost nepříjemný a afektovaný vokál. Dokud se ještě drží ve středních polohách, tak se to dá s menším sebezapřením přežít, ale jakmile se pokusí o řev, tak je to děs běs.

Instrumentální stránka však nahrávku také zrovna nezachraňuje. Jedná se totiž o maximálně průměrný heavy metálek, který se svou nenápaditost ani nesnaží moc zakrývat. To by ještě nemuselo vadit, kdyby to muzika vyvážila tahem na bránu, pořádným drajvem nebo chytlavostí, prostě čímkoliv, ale ani tohle Huntress nevedou – a že opravdu jsou kapely, které i přes nulovou invenci dokážou být setsakra zábavné, jenže tohle není ten případ.

Výsledkem je tedy naprosto půměrný heavy metal se špatným vokálem, z čehož plyne jediné – pokud byste se mě zeptali, jestli si Huntress tu pozornost, které se jim dostává, po hudební stránce zaslouží, pak bych odpověděl, že minimálně na základě “Starbound Beast” ani náhodou. Ztráta času.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.