Icethrone - See You in Valhall

Icethrone – See You in Valhall

Icethrone - See You in Valhall
Země: Itálie
Žánr: death / viking metal
Datum vydání: duben 2012
Label: Black Tears of Death

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Music Solutions Agency

Už je to nějakých pár let, co proběhl obrovský doom viking (a taky folk a pagan) metalu, který ovšem nezasáhl jen ty země, s nimiž měli Vikingové něco společného, ale takřka celý svět, díky čemuž pak začaly vznikat naprosto bizarní úkazy jako třeba viking metalové kapely z Brazílie nebo Austrálie. Do téhle sorty vtipných Vikingů spadají rovněž Icethrone, což jsou sice Italové jak noha, ale nic jim to nebrání v tom, aby opěvovali nordické mýty a svou druhou řadovku pojmenovali třeba “See You in Valhall”… uff, tak pojďme na věc.

Co si vybavíte, když se řekne spojení death metalu a Vikingů? Jasně, všichni asi hned z voleje vyplivneme populární Švédy Amon Amarth. Hoši z Icethrone jsou na tom evidentně docela podobně, protože podle všeho se svými známějšími kolegy nechali poměrně dost inspirovat. Možná to bude znít hnusně, ale asi tak polovina songů na “See You in Valhall” opravdu zní jako nepřiznané covery neexistujících songů Amon Amarth. Pokud byste si ale řekli, že vám to nevadí, protože jste jejich fanoušci a další podobnou skupinou nepohrdnete, tak se moc netěšte, protože Icethrone znějí spíš jako takoví Amon Amarth pro chudé.

Snad jediné, co italská parta přináší navíc, jsou občasné klávesy a naprosto výjimečně třeba i náznak folku (jako třeba na začátku “No Sacrifice No Glory”), ale v obou případech se jedná o věci natolik minoritního rázu, že celkový dojem ze “See You in Valhall” nijak zvlášť nezmění.

Abych byl ale zase férový, nejde tvrdit, že by Icethrone hráli vyloženě nějaká extrémní hovna, tak nějak se ten jejich počin pořád otočit dá, aniž by měl člověk nutkání se z toho vyblinkat. Jednoduše to není nic jiného než naprosto standardní album amatérské skupiny, jež svou kvalitou patří někam do céčkové ligy…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.