In My Embrace - Dead to Dust Descend

In My Embrace – Dead to Dust Descend

In My Embrace - Dead to Dust Descend
Země: Švédsko
Žánr: melodic black metal
Datum vydání: 21.3.2014
Label: Sliptrick Records

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Inverse Records

In My Embrace je jedna z dalších kapel, jejíž historie už brzy nepůjde počítat na prstech obou rukou, a přesto za sebou nemá vydání jediného počinu. Vlastně počkejte, prsty přidělávat nemusíme, desátý rok existence tohoto švédského dua konečně přináší i první nahrávku, EP “Dead to Dust Descent”. To vznikalo pod rukama dvou švédských hudebníků, kteří na scéně účinkují skrze několik kapel již nějaký ten pátek, leč bez nějakého významnějšího úspěchu. Jestliže se vše kolem těchto pánů v minulosti údajně točilo kolem melodického death metalu, In My Embrace se blíží “zčernalému” bratříčkovi.

Jak již padlo výše, Bosse Öhman a Johan Sjöblom mají několik let hraní a skládání za sebou, i přesto se nemůžu zbavit dojmu, že vydání “Dead to Dust Descent” měli posunout ještě o nějaký ten měsíc. Novinka totiž v několika skladbách a koneckonců i v celkovém soundu zní často nedodělaně, ale i tak se jí v několika momentech nedá upřít na zajímavosti. Nové EP působí často hodně laciným dojmem a i přesto, že se v těchto řádcích bavíme o black metalu, ona lacinost teď nahrávku opravdu nepovznáší. Od black metalu, jakožto i od jeho melodické odnože, rozhodně nevyžaduji prvotřídní technickou vyspělost, ale určitou zvukovou plnost, již “Dead to Dust Descent” zkrátka postrádá.

Najdou se však na “Dead to Dust Descent” některá pozitiva? Bezesporu. Už jen fakt, že minialbum je poslouchatelné i několikrát za sebou, naznačuje, že by nemuselo jít o úplně otravnou záležitost, ale stále o několik minut solidní hudby. Rovněž musím pochválit poslední dvě stopy, které se nesou v ryze akustickém duchu. Právě tyto skladby jsou tím nejlepším, co In My Embrace na novém ípku vypotili, ač by to oni samotní nejraději neslyšeli – pořád to jsou duše metalové, ne? Těmto skladbám dominuje akustická kytara, vytváří slušnou atmosféru, což je něco, co od ostatních skladeb, tedy blackových, postrádám. Proto za čtyři.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.