Inconcessus lux lucis - Crux lupus corona

Inconcessus lux lucis – Crux lupus corona

Inconcessus lux lucis - Crux lupus corona
Země: Velká Británie
Žánr: black metal
Datum vydání: 3.11.2014
Label: I, Voidhanger Records

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
I, Voidhanger Records

V dnešní době jsou prachy prostě na prvním místě a už dávno to platí i pro vydavatelství na undergroundové scéně. Přesto stále existuje několik málo labelů, které nevydají úplně cokoliv, hlídají si kvalitu svých koní a na jejichž vkus se tím pádem dá vlastně i spolehnout. Jedním z takových je podle mě i I, Voidhanger Records, což je firma, jež má na zajímavý black metal čuch. Jenže i mistr tesař se občas utne a vydá nahrávku, s níž si nejsem schopen si potykat.

Abych to uvedl na pravou míru a nebyl jsem špatně pochopen – počin s názvem “Crux lupus corona” rozhodně není sračka a její autoři Inconcessus lux lucis z Velké Británie to o té zajímavosti zcela jistě splňují. Jejich pojetí black metalu je skutečně zvláštní a netradiční, čehož si cením a je mi to opravdu sympatické, jen jsem se s tím nedokázal tak úplně ztotožnit. Inconcessus Lux Lucis totiž hrají muziku plnou divných a ujetých melodií, pomocí nichž dokážou stvořit někdy i bez přehánění skvělé momenty… akorát v jiných chvílích to zase diplomaticky řečeno není zrovna ono.

Na “Crux lupus corona” opravdu funguje první a poslední skladba “Via Dolorosa” (i když ta je možná spíš intrem) a “Corona”, které jsou oboje vážně parádní, mají atmosféru a setsakra mě baví. Na druhou stranu “Crux” a “Lupus” mě nijak nevzaly a thrashové výpady nebo místy až heavy metalové melodie tomu moc nesluší… vlastně abych řekl pravdu, místy mi tyhle dva songy přijdou dost jalové.

Můj dojem z “Crux lupus corona” je tím pádem poměrně rozporuplný, protože o tom, že Inconcessus lux lucis mají talent a vizi a že jsou schopni obé přetavit i v kvalitní výsledek, není sporu. Na druhou stranu se jim to však na tomto minialbu nepovedlo ve všech čtyřech případech. Přesto se u mě Britové zapsali jako zajímavá kapela a až budu mít někdy trochu čas, rád se zpětně podívám i na jejich debutovou desku “Disintegration: Psalms of Veneration for the Nefarious Elite”, jež vyšla loni v dubnu.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.