Infestus - The Reflecting Void

Infestus – The Reflecting Void

Infestus - The Reflecting Void
Země: Německo
Žánr: black metal
Datum vydání: 25.4.2014
Label: Debemur Morti Productions

Hodnocení: 8,5/10

Odkazy:
web / facebook

Na tento původem německý projekt jsem svého času narazil s druhou deskou “Chroniken des Ablebens” (2008), která se mi okamžitě zalíbila, protože nabízela vysoce kvalitní black metal s úžasnou a silnou atmosférou. Zpětné nastudování debutu “Worshiping Times of Old” (2004) ve mně zanechalo stejný dojem a třetí dlouhohrající počin “E x | I s t” z roku 2011 následně definitivně stvrdil, že se rozhodně nejedná o náhodu a že Andras, hlavní postava Infestus, je skutečně nadaný hudebník.

Pozice čtvrtého alba “The Reflecting Void” však byla bezesporu těžká – Infestus má na kontě tři výtečné nahrávky, takže na novinku byly kladeny vysoké nároky. A i když chápu, že navázat muselo být těžké, snížení kvalitativní laťky by bylo velkým zklamáním. Naštěstí se však nic takového nekoná a i “The Reflecting Void” je bez přehánění excelentní deskou.

V překladu to znamená, že posluchač na “The Reflecting Void” opětovně najde sofistikovaný a inteligentní black metal, v němž není problém s přibývajícími poslechy objevovat stále nové vrstvy a nová zákoutí, o nichž jste při předcházejícím poslechu ještě netušili. Nad tím vším se pak tyčí hluboká a působivá atmosféra, kterou Andras uměl vykouzlit vždy – jenže zatímco v případě jiných black metalových skupin je atmosféra alfou a omegou a kromě ní se toho v hudbě moc nenachází, u Infestus tomu tak rozhodně není, protože “The Reflecting Void” je nahrávka protkaná množstvím výborných momentů a úžasných nápadů. A mimo jiné právě tohle je to, co z Infestus dělá víc než jen jednu další black metalovou kapelu z mnoha.

Pominu-li úvodní “A Dying Dream”, jež sice není vůbec špatná, ale na zbytek skladeb nemá a klidně bych se bez ní i obešel, tu není slabšího kusu a nejpozději od druhé “Spiegel der Seele” už je to doslova koncert, který je radost poslouchat po celých následujících 50 minut. Jednoduše řečeno, Andras“The Reflecting Void” opět potvrdil svůj extrémně vysoký standard a natočil další excelentní album. Jen tak dál!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.