Kav - Kav

Kav – Kav

Kav - Kav
Země: Německo
Žánr: raw black / death metal
Datum vydání: 16.1.2015
Label: Narcoleptica Prod.

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Narcoleptica Prod.

Black metalu se spousta lidí posmívá, že je to žánr, který někteří jedinci hrají jen proto, aby mohli skrýt svou neschopnost pořádně hrát a pořádně vyprodukovat album, což je v reálu samozřejmě blbost. Přesto existují formace, jejichž zvuková a leckdy i hráčská úroveň skutečně je na pováženou (což lze ovšem najít asi v každém stylu a odpůrci black metalu navíc tyto “klenoty” beztak neznají), a dnes se na jeden takový kousek podíváme.

Kav je úplně nový projekt, který vznikl teprve v letošním roce a za nímž stojí človíček, který si říká prostě jen N. Přesto za tak krátkou dobu, co uplynula od začátku letošního roku, stihl vyprodukovat již čtyři nahrávky – jeden demosnímek a tři split alba. My se zaměříme právě na ono eponymní demo, jež vyšlo jako jednostranná kazeta v limitaci 30 kopií.

Hned na začátku člověka praští do uší přetěžce garážový a undergroundový sound, který naprosto nádherně vystihuje pojem “zvukový kanál”. Nicméně já osobně s tímhle problém nemám, jelikož jsem měl pro podobné syrové záležitosti vždy jakousi slabost. Navíc čistě po hudební stránce to rozhodně není úplně debilita a popravdě jsem to čekal o poznání horší, než je tomu v reálu, byť žádný zázrak to není ani náhodou. Většina dvanáctiminutového materiálu se nese v duchu špinavé vichřice, najde se však i několik zpomalení, díky nimž to není úplně na jedno brdo. Sice je trochu problém vůbec poznat, kdy skončil jeden song a začal další, protože všechny znějí nemlich stejně, ale tohle asi přece jen nemá být písničková muzika, čemuž napovídá i prosté číslování skladeb, takže dejme tomu.

Celý počin však posílá do pekel naprosto humusální vokál. Nemám tušení, jestli to zní tak příšerně jen díky prasáckému soundu, anebo jestli panáček fakt neumí zpívat, ale ve výsledku je to úplně šumák, protože poslouchat se to při vší úctě nedá. A i vzhledem k faktu, že zpěv na “Kav” není nijak výjimečný a ozývá se dost často, po dohrání člověku zůstane spíše podprůměrný dojem…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.