Keep on Rotting - Unforseen Consequences

Keep on Rotting – Unforseen Consequences

Keep on Rotting - Unforseen Consequences
Země: Česká republika
Žánr: death metal
Datum vydání: 31.10.2013
Label: Metalgate Records

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / bandcamp / bandzone

K recenzi poskytl:
Metal Promotions

Historie litoměřických Keep on Rotting se začala psát někdy kolem roku 2005, kdy se dala dohromady trojice Lídin, Otho a Štěpi (tehdy ještě s podporou bicího automatu), nicméně zlom přišel v roce 2010, kdy se do jejich řad připojil bubeník Hanzz. Následovalo debutové EP “The Beginning” v roce 2011, na nějž tato death metalová parta navázala loňským plnohodnotným albem “Unforseen Consequences”. Toliko nezbytných biografických informací a nyní už směle k oné první desce.

Keep on Rotting na první pohled působí jako vcelku nenápadná death metalová parta, nicméně při poslechu “Unforseen Consequences” jsem byl překvapen, jak technický materiál dali pánové dohromady, aniž by ztratili pověstné nebezpečí a živelnost. O tom, že své nástroje ovládají s přehledem, asi netřeba polemizovat (hlavně rytmická sekce je vážně nadupaná), ale borci hrají promyšleně nikoli na úkor jednotlivých kompozic, takže je to vítané osvěžení jinak velmi dynamické tvorby. Pokud pominu úvodní instrumentální intro “Introitus”, u něhož sem si zprvu myslel, že mi odchází sluchátka, tak je “Unforseen Consequences” velmi dobrou ukázkou death metalové zručnosti, která snese srovnání se zahraničními partami.

Kdybych měl vypíchnout nějaký vrchol, tak s ujištěním, že finální dojem z nahrávky je jinak velmi ucelený, bych sáhl po třetí “Freud’s Secret Desire”, která se mi zalíbila ze všech kusů nejvíc. Určitě díky své stavbě, kdy je první polovina propůjčena poklidné náladě, jež se z ničeho nic zlomí a začne pravé death metalové peklo, jak jej Keep on Rotting předvádí ve většině skladeb. Z těch klasičtějších hrubozrných válů je nejlepší “To Die on Time” se skvělou prací kytarové dvojice Štěpi a Ládin. Ale jak jsem řekl, jako celek je to album velmi vyrovnané.

Domácí fanoušci již “Unforseen Consequences” mají beztak dávno zažité pod kůží, nicméně pro mě, jakožto pro posluchače, jenž s Keep on Rotting přišel do styku vůbec poprvé, je to velmi příjemné překvapení a počin, který si budu pamatovat.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.