Lethargie - Demo

Lethargie – Demo

Lethargie - Demo

Země: Německo
Žánr: black metal
Datum vydání: duben 2020
Label: selfrelease

Hrací doba: 44:16

Odkazy:
facebook / bandcamp / instagram

K recenzi poskytl:
Lethargie

Lethargie je nový projekt, za nímž stojí Mahr ze Steingrab. Steingrab je jednou z mnoha kapel, které znějí poměrně oukej a jejich poslech vesměs neurazí, ale ve výsledku nedokážou nabídnout nic jiného než prachobyčejný průměr, s nímž nemá smysl se zabývat jakkoliv zevrubněji… anebo vlastně zabývat jakkoliv. A to hovořím o počinu, jenž mě z diskografie téhle německé skupiny zaujal nejvíce (čti: jako jediný alespoň trochu). Co jsem tak letmo zkoušel zbytek… no, řeknu to asi tak, že se mi do podrobnějšího poslechu vůbec, ale vůbec nechtělo.

Zásadní důvod k poslechu Lethargie jsem tedy neměl, ale ukázky z prvního demosnímku originálně pojmenovaného „Demo“ mi zněly použitelněji než muzika Steingrab. Snad proto jsem se rozhodl dát Mahrovi ještě jednu šanci s nadějí, že v jiné kapele a s jiným přístupem by to snad mohlo být lepší. Chlapec totiž ze sebe tu a tam slušnou pasáž vypotit umí, tak třeba… naděje umírá poslední…

No, nebudu to zbytečně prodlužovat, ani demo Lethargie není žádný zázrak. Hlavně si tedy nejsem jistý, co přesně chce projekt vlastně hrát za black metal. Na nahrávce se střídají přístupy jak na běžícím páse, jako kdyby si Mahr půjčoval od svých oblíbenců různé nápady a různá pojetí a následně to celé najebal na jednu nahrávku.

Hned úvodní skladba „Puppets“ nabízí kompilát provařených žánrových postupů. Druhá „Fever Dreams“ se snaží posluchače namotat na hypnotický „opilý“ riff. V dalších písních se ozvou klišé depressive black metalu i modernější závany, nechybí ani hymnus ve středním tempu „Rootless“, u nějž si snad ani nejde nevzpomenout na některé podobně laděné songy Gorgoroth. A na závěr to celé uzavře průměrný cover „Life Eternal“ od Mayhem.

Tohle „Demo“ mi určitě nepřijde neposlouchatelné a vlastně se mi zdá důstojnější než Steingrab. Přinejmenším se tu najde víc slušných pasáží. Najde se toho ale dost na to, aby dávalo smysl Lethargie poslouchat nebo byť i jen poslechnout…?

Odpověď je jednoduchá: nikoliv.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.