Linkin Park - Minutes to Midnight

Linkin Park – Minutes to Midnight

Linkin Park - Minutes to Midnight
Země: USA
Žánr: alternative rock
Datum vydání: 14.5.2007
Label: Warner Bros. Records / Machine Shop Recordings

Hodnocení: 3/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Není tomu tak dávno, co se zde rozhořela poměrně zajímavá diskuze kolem prezentování informací o nové desce Linkin Park. Tento podnět mě přivedl na myšlenku, že i když Linkin Park nejsou zrovna klasickou metalovou bandou, jsou přeci jen dost známí a články na jejich osoby se prostě čtou. Proto jsem se rozhodl (ač Linkin Park už dlouho neposlouchám) sehnat si ten jejich nový kousek „Minutes to Midnight“ a sám se přesvědčit, co je na jejich úspěchu pravdy. Pokud jste žili minulých pár měsíců v jeskyni nebo jste se právě probrali po těžkém úrazu mozku, tak pro připomenutí: tato deska má úžasné prodeje, všude z rádií slyšíme její singl „What I’ve Done“ a 14leté „metalistky“ mají opět o důvod víc, proč sáhnout po svém extra cool metalovém oblečení. Takže komerce je spokojena, ale co si má o tomto dílku myslet obyčejný posluchač?

Hned na začátek si musíme vyjasnit jednu, přesto velmi základní věc: nejsem vůči Linkin Park nijak zaujatý. Je to kapela, jejíž prvotní tvorba mě dovedla k tomu, co rád poslouchám dnes. Fakticky pro mě umřela ve chvíli, když nahrála album s Jayem-Z (jistě pamatujete). Tento absolutní propadák nebyl pro kapelu až tak drtivý jen kvůli jejich jménu, jinak toto album bylo na pomezí hudební kvality nevzdělaného zahradníka po lobotomii a středně inteligentního tučňáka. Rozhodl jsem se však dát Linkin Park druhou šanci a „Minutes to Midnight“ si poslechl. A upřímně, celou dobu jsem se královsky bavil. Takto stupidní a hloupé album jsem již dlouhou dobu neslyšel. Linkin Park tvrdili, že tato deska má být více „alternative“ než jejich předchozí počiny. Zakopejte mě do země, jestli tomu nerozumím, ale celé album je v podstatě o nechutných ploužácích, nazpívané buď sladkým hlasem Chestera, při němž určitě vlhne nejedna fanynka, nebo „tvrdým“ hlasem Mikea, který dokonce v jedné písni řekne „f*ck“!

Měli jste rádi klasické tvrdé Linkin Park riffy? Zapomeňte na ně! Kvalitní rap propojený do řádně od plic uřvaných refrénů? Ale prosím vás! Ale nebojte, nebudete o nic ochuzeni. Protože zde najdeme krásné zvuky smyčců. A takové sbory, které dělají v písni „Hands Held High“ zadní aranžmá, to je opravdu „lahoda“. Zbytek songů se líně vleče, víceméně bez jakékoliv pořádné hudby či zpěvu, a opravdu nechápu, proč bych to měl vůbec ještě někdy poslouchat. Jediné dvě písně „Given Up“ (krásná basa a bicí) a „Bleed It Out“ (podobná starší tvorbě) jsou celkem poslouchatelné, ale dva songy z dvanácti mi prostě nestačí. Nemůžu si pomoct, ale celé album zní jako za trest a vůbec nechápu, co nám tím Linkin Park chtěli říct. Takže vzkaz pro naše Linkin Park chlapce: sláva není všechno, kvalita se cení více než kvantita a „Minutes to Midnight“ je prostě strašné album.


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.