Lucid Coma - …on and on 'Till the Break of Dawn…

Lucid Coma – …on and on ‘Till the Break of Dawn…

Lucid Coma - …on and on 'Till the Break of Dawn…
Země: USA
Žánr: industrial doom metal / ambient
Datum vydání: 3.2.2013
Label: Doctrine

Odkazy:
bandcamp

Když jsem zahlédl žánr, docela rychle mě hudba Lucid Coma začala zajímat. Nemůžu si pomoct, ale industriální doom metal křížený s ambientem mi zní jako hodně slibná kombinace. Když k tomu připočtu docela zajímavou obálku a také fakt, že v případě “…on and on ‘Till the Break of Dawn…” jde o EP v délce 17 minut – což je čas, který se dá přežít i tehdy, jedná-li se o dost blbou muziku – pouštěl jsem se do minialba s docela slušnou zvědavostí.

Hned na začátku se na člověka vybalí sound jak z roku raz dva. Trocha hledání a ejhle – Lucid Coma je jednočlenný projekt, jehož posledními počiny jsou tři dlouhohrající desky z roku 2003 (ano, všechny tři) a od té doby ani ťuk. Po deseti letech ničeho se Lee McNamara, hlavní postava projektu, rozhodl vypustit právě “…on and on ‘Till the Break of Dawn…”, na němž se ovšem nenachází nová muzika, ale staré vykopávky nahrané na kazeťák v roce 1996 (číslo 2) a roce 1998 (číslo 1 a 3). Tím se nám vysvětluje ten oldschool…

S tím samozřejmě problém a priori nemám, ale trochu mě zaskočila samotná hudba, která rozhodně nezní tak, jak bych si představoval industriální doom v kombinaci s ambientem. Ani pořádně nevím, kam bych to zařadil, rozhodně ale ne do dané škatulky… formálně to má asi opravdu nejblíže k doomu, ale není to nic, co si většina z nás pod tím pojmem představí. A také upřímně moc nevím, co si o té hudbě myslet.

“Moorpark Anthem (…on and on ‘Till the Break of Dawn…)” je song postavený na jednom relativně rychlejším riffu, hodně jednoduché rytmice a řevu. Taková je většina skladby, až po čtyřech a půl minutách se objeví hodně dobrá bicí pasáž, která je tím nejzajímavějším, co EP nabízí. Druhá věc je takový vypalovák ve středním tempu, skoro jak nějaký pomalejší death metal, ale i přes krátkou dobu nijak zvlášť nezaujme. Pojetím stejně jednoduché jak první písnička, jen bez výborného závěru. “Burning Descent (to a)” je pak v drtivé většině svého času takové nijaké skoro ticho, které působí dost zbytečně. Asi tak.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.