Mad Agony - Chernobitch

Mad Agony – Chernobitch

Mad Agony - Chernobitch
Země: Itálie
Žánr: heavy metal
Datum vydání: říjen 2013
Label: selfrelease

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že jsou Mad Agony nějaká začátečnická parta, skutečnost je malinko jiná. Skupina se totiž na italské heavy metalové scéně objevila už v roce 1991 a o rok později vydala svůj první demosnímek. Nicméně již v roce 1993 byla činnost kapely ukončena, načež se někteří členové pustili do jiných hudebních projektů, a to třeba i ze žánrů jako black metal. Uběhlo hodně vody, kalendář zrovna ukazoval rok 2011 a Mad Agony se dali opět dohromady, aby natočili své debutové CD, jež nakonec vyšlo v říjnu 2013 pod názvem “Chernobitch”.

Rozhodně by se slušelo zmínit, že se na “Chernobitch” nachází i starý materiál z prvního období fungování kapely. Nicméně abych řekl pravdu, nemám tušení, jestli je deska složena jen ze starých songů, nebo jestli je to nějak namíchané s nějakými novými písničkami a případně v jakém poměru. Ať už to ale je jakkoliv, rozhodně nic nezkazím tvrzením, že návrat Mad Agony na scénu rozhodně není tak triumfální, jako se to svého času povedlo třeba britským Hell, jejichž příběh (dávno nefungující demáčová heavy metalová skupina obnovila činnost a natočila regulérní debut se starými peckami) Mad Agony trochu připomíná.

Důvod, proč mi “Chernobitch” nepřipadá jako nějaká bomba, je vcelku jednoduchý. Tak nějak jsem doposud nepřišel na to, co si o té muzice vlastně myslet. Na jednu stranu Mad Agony nehrají špatně a některé kusy se jim docela povedly (příkladně “The Poetry of Rage”), stejně tak si cením toho, že se Italové nebojí ten svůj heavy metal tu a tam nakopnout třeba i sypačkou, což zní dobře. Na druhou stranu mě však nemohu tvrdit, že by mě “Chernobitch” nějak posadilo na zadek, čemuž nijak nepřidává ani fakt, že mi album místy připadá, jako kdyby si Mad Agony vzali trošku od každé své oblíbené kapely, takže tady to zní trochu jako jedni klasici, o kousek dál zase jako jiní. Nicméně i tak to album není zlé, poslouchat se dá a heavy metalového fandu by mohlo bez problémů potěšit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.