Maeotis - Avarok gyuruje

Maeotis – Avarok gyűrűje

Maeotis - Avarok gyűrűje
Země: Maďarsko
Žánr: pagan metal
Datum vydání: duben 2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 3/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Maeotis

Maeotis se na první pohled tváří jako úplně nová skupina, ve skutečnosti však podle všeho vznikli už v roce 2005. Akorát teda doposud vesměs nic nevydali a nebudeme-li počítat jeden demosnímek, pak je letošní EP “Avarok gyűrűje” jejich prvním pořádným počinem. Že by se zde však angažovali nějací nezkušení párci, to se tvrdit nedá, protože všichni členové Maeotis už něco nahráno mají a jeden z nich působil kupříkladu v Neokhrome, které jsme tu již kdysi recenzovali.

Jak vidno už z hlavičky, v rámci Maeotis se tenhle kvartet z Debrecínu vrhnul na tvorbu pohansky laděného metalu. Jakkoliv to ale může znít hnusně, hned na začátek můžu prohlásit, že by se vůbec nic nestalo, kdyby si tuto snahu odpustili. Pagan metal v jejich podání – tedy alespoň v tom, jak jej prezentují na minialbu “Avarok gyűrűje” – není vůbec nic světoborného. Dokonce to není ani nic, co by si zasloužilo hodnotit alespoň průměrně, jelikož z celého 23minutového počinu jednoznačně převládají negativní pocity.

Řeknu to na rovinu – osobně skutečně nemám rád, když někdo dojde k přesvědčení, že folková potažmo pohanská atmosféra se nejlépe tvoří za pomocí kýčovitých kytarových vyhrávek, protože mi to prostě přijde fakt špatné. Maeotis si bohužel zvolili právě tento přístup. Je pravda, že tohle trylkování netvoří 100 % hrací doby, ale projev Maďarů obecně mi přijde dost laciný, naivní a do jisté míry určitě i amatérský – a to jak po skladatelské, tak i technické stránce. Jediné světlé momenty se nacházejí ve zvolněních a případně i s nástupem čistého zpěvu, který na rozdíl od growlingu blbý není, nicméně takových pasáží je na “Avarok gyűrűje” docela málo. Jako příklad může posloužit třeba písnička “Maeotis”, jejíž uvolněný rozjezd se mi opravdu líbí, ale hned po 50 vteřinách se zvrhne do další tupé agro hoblovačky, což slibný začátek spolehlivě zabije.

Maeotis na mě popravdě řečeno příliš velký dojem neudělali, a jestli mělo “Avarok gyűrűje” navnadit na další aktivity, já osobně se cítím víc odrazen než navnaděn.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.