Malhkebre - Revelation

Malhkebre – Revelation

Malhkebre - Revelation
Země: Francie
Žánr: black metal
Datum vydání: 2.5.2014
Label: I, Voidhanger Records

Hodnocení: 5/10

Odkazy:
web / facebook / bandcamp

“Revelation” je sice debutovým dlouhohrajícím počinem francouzské black metalové sebranky Malhkebre, předcházející neřadové nahrávky rovněž neznám, ale přesto jsem se z nějakého důvodu na poslech téhle desky dost těšil. Něco mi totiž napovídalo, že by se mohlo jednat o setsakra zajímavou záležitost. Očekával jsem skvělý misantropický a extrémní hnus s patřičně nemocnou atmosférou, což je přesně ten druh black metalu, který mám vážně rád (já mám tedy rád skoro všechny black metaly, ale to už je jiná věc)… jak to dopadlo?

Což o to, “Revelation” ve své podstatě to, co jsem očekával, do puntíku splňuje – samotná hudební náplň debutu Malhkebre by se zcela jistě dala popsat jako hnusný black metal s nepříjemnou a odpornou aurou. Technicky vzato. Realita je ovšem taková, že mě “Revelation” jednak vůbec nebaví, jednak si občas říkám, jestli to jako není spíš prdel, což je něco, co by si člověk u black metalové nahrávky tohoto druhu říkat rozhodně neměl. Obzvláště totálně pošukaný vokál mi místy přijde vyloženě úsměvný. Kraviny jako dvě minuty ženského hekání u mě dojem taky moc nevylepší. Nemůžu sice tvrdit, že by Malhkebre natočili vyložený odpad, protože pár svých momentů to má a nějakou úroveň taktéž, ale vzato kolem a kolem je pro mě “Revelation” nakonec spíše zklamáním.

Nevím, možná už vážně začínám stárnout. Kdybych tohle slyšel tak v 15, 16 letech, okamžitě by to pro mě byl kult jako svině. Už jenom fotka kapely, kde borci vystrkují nahaté zkrvavené prdele do objektivu a v nějakém chlévě hrozí plachtu na zdi, je k té kultovnosti vyloženě předurčuje. Hudebně se však u mě “Revelation” dost minulo účinkem, jakkoliv jsem fakt chtěl slyšet dobrou věc. Suma sumárum mi pár zajímavých pasáží na jedné straně a celková rozpačitost na druhé dávají dohromady s přivřenýma očima jen průměrných pět bodů…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.