Massenhysterie - Massenhysterie

Massenhysterie – Massenhysterie

Massenhysterie - Massenhysterie
Země: Rakousko
Žánr: electro / EBM
Datum vydání: 2014
Label: Music Obscure

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

Nebudu vám nakecávat nic jiného, protože byste mi to stejně nevěřili – Massenhysterie nejsou žádný můj objev hloubkového internetového pátrání. Jednoduše jsem se o nich dozvěděl jen proto, že před nedávnem hráli před Larvou (a taky před prázdným sálem) v Praze. Právě tam jsem si koupil i jejich fošnu, a i když je to k neuvěření, dokonce jsem se i obtěžoval si ji potom pustit (nesmějte, u cédéček, která si na koncertech koupím ožralý, to zdaleka není pravidlo), a aby toho náhodou už takhle nebylo dost, hecnul jsem se i k vyzvracení pár písmenek o tom, jak se mi to líbilo…

V reportu ze zmiňovaného koncertu jsem psal, že mi to na první poslech přišlo jako muzika v pohodě, ale žádný zázrak. Jistě se tomu budete divit, ale poslech studiové verze skladeb tuto domněnku jen potvrdil. Instrumentální složka hudby Massenhysterie je ve své podstatě docela jednoduchá a každá z pětice skladeb je postavena vesměs na jednom motivu, kromě něhož je druhým nejnápadnějším prvkem vždy hlas zpěvačky Jo Massenhysterie. Podle tohoto receptu je ukuchtěno celých 16 minut na EP.

Na druhou stranu se Rakušanům jedna věc upřít nedá – ta muzika je skutečně chytlavá a tak vlezlá, až vám to prostě uvízne v hlavě, aniž byste o to stáli. A to svým způsobem není věc, která by se povedla každému, zvláště v současném přetlaku kapel. Navíc jsou písničky mezi sebou i přes značnou podobnost jasně rozeznatelné a onou nakažlivostí se mohou pyšnit všechny, ať už je to úvodní “1000 rote Rosen” s trochu gotickým refrénem, “Weiber regieren die Welt” s totálně ujetými synťáky (skoro jak z nějaké osmibitovky), pochodovky “Jesus Christus” a “Hart ist der Stiefel” nebo finální “Massenhysterie”, které zase nechybí slušný tah na bránu.

Jasně, není to žádná bomba, to nikdo netvrdí, ale i přesto se EP poslouchá až překvapivě lehce, je docela zábavné, chytlavé jak čuně a na takhle krátce fungující kapelu to je solidní práce. Sice to asi nebudu točit do zblbnutí i za dva roky, ale jako návnada na další aktivity Massenhysterie funguje počin dobře.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.