Matt Bouvier - Death and Love

Matt Bouvier – Death & Love

Matt Bouvier - Death & Love
Země: Velká Británie
Žánr: romantic pop
Datum vydání: 31.5.2014
Label: Small Bear Records

Hodnocení: 2/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Small Bear Records

O chlapíkovi se jménem Matt Bouvier jsem až donedávna jaktěživ neslyšel, tudíž jsem k poslechu jeho letošního minialba “Death & Love” přistupoval bez jakýchkoliv očekávání. Proklamovaná škatulka romatic pop mě nijak zvlášť neodradila, protože díky svým vrozeným a nenapravitelným sklonům k hudebnímu masochismu se mi mnohdy líbí kdejaké blbosti a jednoduše jsem neviděl důvod, proč by se tak nemohlo stát i v tomto případě.

Kdybych dnes mohl vrátit čas a rozhodnout se znovu, jestli “Death & Love” poslouchat, neváhal bych ani vteřinu a obešel tenhle majstrštyk hodně velkým obloukem. Tak nějak jsem očekával, že dostanu lehkou, příjemně poslouchatelnou jednohubku, nic náročného… což je technicky vzato splněno, jenže to provedení je tak extrémně odstrašující, že to snad ani není možné.

Intro “2020” toho zas tolik nenapoví, jenže jak se záhy ukáže, je asi tím nejlepším, co “Death & Love” nabízí – jednoduše proto, že jde instrumentální věc. “Some New Beginning” a “My Best Friend” se s nějakým tím sebezapřením strávit dají. Zpěv je diplomaticky řečeno lehce prapodivný, hudební stránka nepatří zrovna k nejzábavnějším, ale dejme tomu, úplný průser to není. U “Just a Word” se však něco zlomí a od téhle písničky dál to EP jde totálně do pekel a stává se něčím beze srandy neposlouchatelným. Nastoupí neskutečný kýč, který je ovšem ještě zlatý proti tomu, co Matt Bouvier začne předvádět se zpěvem… jestli byl ten předtím lehce prapodivný, nyní už je to naprosto odpuzující kňourání a kňučení, které navíc zavání falešností.

“Just a Word”, “Neverending Story” a “Love Is a Lie (2013 Version)” jsou prostě totální odpady, jaké nezvládám ani já se svou chorobnou náklonností k popíku. Když Matt v poslední jmenované začne kuňkat “Love is a lie, love is a lie”, tak už je člověku totálně na zvracení… vedle tohohle hovna je i “Jsem do tebe blázen” od Mr. Cemetery (nevím, proč jsem si vzpomněl zrovna na to) skvost jak svině. Sorry, Matte, ale poslouchat se fakt nedáš… dva body se zavřenýma očima.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.