Misericordia - Throne of Existence

Misericordia – Throne of Existence

Misericordia - Throne of Existence
Země: Švédsko
Žánr: black / death metal
Datum vydání: 16.9.2014
Label: Deepsend Records

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Misericordia je švédská black metalová skupina, která má za sebou už poměrně dost let na scéně… ještě jim chybí tři roky k tomu, aby chlapci mohli slavit dvě dekády činnosti, což znamená – jak ti zdatnější počtáři už jistě zjistili – že začali hrát koncem 90. let. Co se studiové práce týká, tam se Misericordia zrovna nepřetrhla a za všechny ty roky vyplodila několik málo demáčů, jedno ípko a dvě dlouhohrající fošny, z nichž ta první se jmenovala “Dechristianize” a vyšla začátkem roku 2004. Její pokračování v podobě “Throne of Existence” se objevilo až po více jak deseti letech loni v září a nyní si v krátkosti povíme, jestli to čekání stálo za to.

Předchozí odstavec se vám možná mohl zdát jako zbytečné natahování textu, ale chtěl jsem jím naznačit především to, že po tolika letech by se už mělo jednat o pořádně zkušenou partu, na jejíž album tedy lze uplatňovat nějaké nároky. “Throne of Existence” však na mě působí, jako kdyby tu desku nahrála nějaká poměrně mladá skupina s potenciálem a ambicemi… čistě na tomhle by nebylo nic zas tak špatného, akorát když Misericordia fungují víc jak 15 roků, tak už není zrovna na místě hovořit o potenciálu do budoucna.

“Throne of Existence” určitě není špatné album, to tvrdit nechci, protože na něm je znát, že Švédové hrát umějí. Vlastně i nějaké ty nápady mají, protože tu a tam se povedená pasáž na nahrávce dozajista objeví. Bohužel však Misericordia postrádá jednu zcela zásadní věc, která je (a hlavně v dnešní době) možná ta nejdůležitější, i když mi přijde, že většina skupin a labelů se mnou tento názor nesdílí – mám tím na mysli osobitost. Misericordia nehrají špatně, je to takový modernější a docela přístupný black metálek, který se nebojí se místy podívat i do kutlochu svého death metalového bratříčka, ale chybí tomu něco, kvůli čemu byste si tyhle Švédy opravdu zapamatovali a měli chuť “Throne of Existence” poslouchat dál. Nemám důvod vás od poslechu alba odrazovat, protože poslouchat se to dá, ale ani jej nelze doporučit…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.