Miss May I - Monument

Miss May I – Monument

Miss May I - Monument
Země: USA
Žánr: metalcore
Datum vydání: 21.6.2010
Label: Rise Records

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Je to již rok, co jsem tu recenzoval tuto partu. Tehdy to byla mladá, poměrně nezkušená kapela, která se se svým debutem “Apologies Are for the Weak” uvedla na scénu. Tento počin mě velice bavil, jednalo se o velice chytlavý metalcore, který i přesto, že nebyl nijak odlišný od ostatních kapel, měl své kouzlo. Oproti “Apologies Are for the Weak” je ale “Monument” opravdu slabý. Doufal jsem, že Miss May I navážou podobnou hudbou, jelikož je kapela mladá a stále má celou svou budoucnost před sebou. Po nasbíraných zkušenostech jsem čekal, že “Monument” bude opravdu geniální. Zřejmě jsem přecenil jejich možnosti, protože je to až podprůměrná hudba, které je všude milión.

A v čem je to tak jiné? Jak to teď bývá oblíbené, opět se výrazně přidalo na melodice. Skoro každou kapelu to k tomu táhne. Na jednu stranu tento tah chápu, kapela nechce dosáhnout toho, aby rok co rok zněla stejně. Skvělý scream z loňska? Nahrazen něčím, co se s tím nedá vůbec srovnávat. Možná jsem z toho “vyrostl”, ale čistý vokál už se mi tu tolik nezamlouvá. Nejspíše to bude ale tím, že zrovna na pozici basáka a čistých vokálů proběhla změna. Joshe Gillespie, který to zvládal dokonale, nahradil Ryan Neff. Od něj mi to prostě nesedí. Jednotlivé songy se od sebe skoro neliší, je to prostě metalcore, který je jen pro peníze. Možná to bude znít pro někoho jako klišé, ale Miss May I určitě dost pokomerčnili. Nemám tu žádný oblíbený kousek, nic, co bych si několikrát pustil dokola. Když si pustím jakoukoliv píseň z loňska a srovnám ji s novinkou, tak jsou prostě všechny lepší. Jednotlivě to moc rozebírat nejde, ale zmíním “In Recognition”. Poměrně zajímavý kousek na corovou kapelu. Pomalá balada pouze s čistým zpěvem. Ideální na ploužáček, ale od toho snad máme jiné kapely, ne? Zbytek je opravdu jen nuda…

Trošku mě mrzí, že se Miss May I, kterým jsem předpokládal velkou budoucnost, nepovedlo už hned druhé album. Je to bez nápadu, jakákoliv originalita je pryč, nic, co by vás prostě chytlo. Nemá to žádný sex-appeal. Velice jednoduchá hudba pro jednoduché lidi. Pokud chcete něco víc, zde to nenajdete. Snad příště a lépe.


1 komentář u „Miss May I – Monument“

  1. zasadne nesouhlasim je to luxus cd zni to naopak velmi dobre a Ryan ma super hlas no co clovek to nazor :-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.