Morbo - Addiction to Musickal Dissection

Morbo – Addiction to Musickal Dissection

Morbo - Addiction to Musickal Dissection
Země: Itálie
Žánr: death metal
Datum vydání: 16.4.2014
Label: Memento Mori

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Transcending Obscurity PR

Po světě běhá asi tak miliarda death metalových sebranek a Morbo jsou dalšími z toho obrovského zástupu. Tihle Římané měli až doposud na kontě pouze jeden demosnímek “Eternal City of the Dead”, který je aktuálně starý čtyři roky, ale letos se dohrabali k prvnímu dlouhohrajícímu zářezu, jehož název zní “Addiction to Musickal Dissection”.

Od debutující death metalové kapela asi nikdo z nás nečeká žádnou přílišnou originalitu (a i v případě Morbo je toto očekávání na místě), takže hlavní otázkou je, ze kterých klasiků se tady čerpá. Morbo se mi nezdají úplně stoprocentně vyhranění, ale určitě se sem tam objeví závan severské školy ze Švédska a místy jsem si rozhodně vzpomněl i na Nizozemsko, v jistých momentech se mi tedy vybavili především Gorefest. Tak jako tak, na každý pád z “Addiction to Musickal Dissection” smrdí oldschool jak prase, to je jasné.

Zároveň je na muzice Morbo zcela jasně cítit, že to nehrají žádní amatéři, naopak je na tom znát, že se ty lidi už nějakou dobu v undergroundu pohybují a drhnou to víc srdcem než mozkem. Snad i proto je pro mě nakonec “Addiction to Musickal Dissection” dost sympatický počin… je z něj cítit upřímnost a zapálenost, což je super. Sice to ve výsledku není žádná přehlídka posouvání hranic tvrdé hudby, ale je vidět, že to Morbo hoblují přesně tak, jak to cítí, žádná přetvářka. A i to si svým způsobem zaslouží ocenění, jelikož takováhle upřímná špína je pro mě nakonec hodnotnější než všichni ti trendoví rádoby progresivní djentoví hipsteři. Od “Addiction to Musickal Dissection” sice nedostanete nic, co jste ještě neslyšeli, ale dostanete to v podobě, která má prostě koule. A právě v tom, jak poctivě Morbo svoje řemeslo dělají, tkví jejich největší síla.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.