My Reflection - This World Belongs to Us

My Reflection – This World Belongs to Us

My Reflection - This World Belongs to Us
Země: Finsko
Žánr: melodic metal / rock
Datum vydání: 11.4.2014
Label: Inverse Records

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Inverse Records

Upřímně mám strašně rád situaci, když nám někdo pošle na recenzi singl o jedné nebo dvou písničkách. A ještě více mě fascinuje fakt, že jsme vážně takoví blbci, že podobné párminutové štěky opravdu recenzujeme. V tomhle případě se jedná o tu příjemnější variantu z těch dvou výše zmíněných, tedy rovnou celé dva songy, které nám servíruje mladá finská formace My Reflection.

V čele kapely stojí vizuálně docela sympatická zpěvačka Jenni Räikkönen a pak nějací další čtyři kořeni, kteří ovšem vedle takové kočky stejně nikoho nezajímají, takže je to asi jedno. Uvědomují si to i samotní My Reflection, takže na aktuální fotce je hezky vepředu pěkně vyprsená Jenni a až někde v dálce za ní rozmazaný zbytek. Nehodnotíme tu ovšem vzhled zpěvaček (ačkoliv sem tam by to za to stálo, to zas ne, že ne), ale muziku, tak na ní pojďme…

My Reflection nehrají žádný zázrak, ale z té hudby je cítit, že jim o nic takového ani nejde a že cílem podle všeho bylo stvořit takovou příjemnou nenáročnou poslechovku. Nic proti tomu, zvlášť když ten výsledek není špatný, což je naštěstí případ tohoto singlu. Finové se pohybují někde na pomezí rocku a melodického metálku… vlastně je to záležitost, která by klidně mohla profrčet rádiem a nikoho by to nijak zvlášť neurazilo. Rozhodně se tomu nedá upřít jistá poměrně slušná chytlavost, nenáročnost, zároveň to však není nic vyloženě vtíravého nebo otravného, tudíž za mě v pohodě.

U obou přítomných písniček jsou hlavními zbraněmi refrény, které jsou patřičně chytlavé, zapamatovatelné a člověk se na ně může chytnout hned. Jako celek mi ovšem více sednul titulní kousek “This World Belongs to Us (Tonight)”, k němuž vznikl i videoklip, protože u “Walk” (což naštěstí není cover od Pantery (smích)) mi některé momenty přijdou trochu slabší, třeba předrefrénová pasáž.

Nedělejme si však iluze, My Reflection rozhodně nehrají nic výjimečného nebo trvanlivého. Ale je to poměrně příjemná pohodovka, jež se poslouchá sama a zároveň z vás na rozdíl od jiných expertů nedělá kreténa.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.