My Useless Life - Negative Memories

My Useless Life – Negative Memories

My Useless Life - Negative Memories
Země: USA
Žánr: depressive black metal
Datum vydání: 4.1.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 7/10

Odkazy:

My Useless Life je zámořský projekt z Kalifornie, který se – ostatně jak už jen jméno kapely i aktuální desky napovídá – ve své tvorbě nevěnuje zrovna veselé hudební formě, vlastně právě naopak, protože stylově se tato formace pohybuje v depresivně black metalových vodách.

I když sám za sebe musím říct, že mně osobně tento takzvaně depresivní black metal nikdy vyloženou depresi nenaháněl; za pocitově opravdu nepříjemnou hudbu považuju spíše věci jako Stalaggh nebo Yhdarl, ale to, co se obecně označuje jako depresivní black metal a kam spadají taktéž My Useless Life, mi přijde s nadsázkou jako docela pohodová muzika (byť sportovně přiznávám, že za ty roky poslouchání kdejakých šíleností už můžu mít tu laťku docela posunutou). Když vezmeme konkrétně “Negative Memories”, tak veselá záležitost to samozřejmě není, ale i přesto je na tom albu hodně melodií, které jsou mi spíš sympatické, než aby mě doháněly ke skoku z okna, některé momenty jsou mi pak dokonce vysloveně příjemné, například klávesami vygradované závěry skladeb jako “Neverending Suffering” či “A Heart Full of Sorrow”.

Tím vším však v žádném případě nechci tvrdit, že by to album nebo ten styl byly špatné, jen říkám, jak to vidím, a sice že i přes označení depresivní black metal to zas až tak velká depka není. Jinak má totiž “Negative Memories” docela povedenou atmosféru, do níž se člověk může vcelku bez problémů ponořit, když při poslechu zavře oči a nechá My Useless Life, aby se předvedli. Kromě toho nemůžu nezmínit opravdu excelentní artwork, jenž vypadá přesně tak, jak bych si u takového žánru představoval, to se mi líbí opravdu hodně. A zároveň barevné tónování této obálky také koresponduje s tím, co jsem říkal výše – ta hudba není úplně temná a černá, je spíš jenom šedivá. Ale i to stačí, když to funguje, což o “Negative Memories” rozhodně platí…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.