Nirriti - Asuryasparsha

Nirriti – অসূর্যস্পর্শা

Nirriti - Asuryasparsha

Země: Indie / Kanada
Žánr: black / death metal
Datum vydání: 3.4.2020
Label: Iron Bonehead Productions / Bestial Burst

Hrací doba: 20:51

Odkazy:

Zdá se, že Indie se v posledních letech stala plodnou půdou pro hlukově-metalový extrém. Mám na mysli formace, které jsou na Indii přímo místně napojeny jako třeba Tetragrammacide, Aparthiva Raktadhara či Jyotiṣavedāṅga, anebo kapely, které se Indií je inspirují jako třeba Tsalal (byť v jejich případě noise výrazně převažuje) z Kanady.

Trio Nirriti do tohoto „trendu“ očividně spadá a shodou náhod spojuje návaznosti na obě zmiňované země. Dvojici indických zvířat zde doplňuje kanadský bubeník Rakta, což není nikdo jiný než AxaazarothNuclearhammer či Paroxsihzem.

Výsledkem dosavadního snažení Nirriti budiž pilotní EP „অসূর্যস্পর্শা“(nebo také „Asuryasparsha“, což je pro nás asi čitelnější, i když ne o moc). To nabízí lehce nad dvacet minut nejhrubšího metalového chlívu, jenž by měl uspokojit příznivce už zmiňovaných bordelů jako Tetragrammacide nebo Jyotiṣavedāṅga, ale třeba i takových Nyogthaeblisz. Zkrátka by neměli přijít ani lidi uctívající kult Revenge a podobných kapel, ačkoliv Nirriti nejsou v jádru tak striktně primitivní diktát.

„অসূর্যস্পর্শা“každopádně nabízí dvě skladby, které obě na svých začátcích i koncích navodí atmosféru indické mystiky. Zbytek, jak už padlo, vyplňuje metalové zvěrstvo určené otrlejším posluchačům. Zvuk je samozřejmě ohavný a vévodí mu zejména bicí palba s bestiálním vokálem.

Kytarové riffy musíte při poslechu trochu lovit a hlavně zpočátku se díky tomu „অসূর্যস্পর্শা“dost slévá, ale při troše trpělivosti se to dá a člověk zvládne odhalit, že dvojice písní „The Black Pearl of Eternal Absence“ a „Chasmic Lotus of Asymmetry Blossoming in the Frozen Wastelands of Desolation“ má své skryté kvality. Což ale není špatně, protože extrémní metal by samozřejmě měl být nějakou výzvou a neměl by se poslouchat lehce. Pokud s tímhle názorem souhlasíte a výše jmenované formace pro vás nejsou neznámými pojmy, pak byste měli poslech „অসূর্যস্পর্শা“zvážit.

Necvičené ucho samozřejmě u Nirriti neuslyší nic jiného než nesmyslný bordel, ale necvičenému uchu tahle nahrávka evidentně určena není. Zvrhlíkům to nicméně mohu doporučit, protože ti docení, jak Nirriti ukazují, že i metalový bordel se dá hrát s určitou dávkou majestátu a s myšlenkou. Mě osobně každopádně „অসূর্যস্পর্শা“baví fest, kazetu jsem si koupil s radostí a těším se na další další počiny Nirriti.


7 komentářů u „Nirriti – অসূর্যস্পর্শা“

  1. Presne kvuli takovym objevum a recenzim sem chodim. Kde jinde se muzu spolehnout, ze autori zinu uctivaji a/nebo spolehlive znaji specialitky jako jsou prave Nyogthaeblisz, Tetragrammacide, Revenge, Blasphemy atd. a tudiz ze me i spravne nasmeruji dal?

  2. Z podobných ultrabordelů si mi velice pozdávali Jyotiṣavedāṅga, kosmickej feel je pro mě vždycky lákadlo. Tohle je víc přízemní, ale blbý to není. Meditace, ticho, klid, mírumilovná náboženství, lotosový květy, krávy s květy okolo krku.. a pak tohle :)

      1. Eště ne, ale mám je nakliknutý. V práci se naposlouchám randálu od motoru víc než dost, tak jsem krapet vystrašenej z toho popisku ” noise ” … ale dyk ten poslouchám docela často v čistý formě, tak čeho se ciprdel bojím :)

  3. disharmonická kak-symfonie; zlovolná vůle; mě se líbí, že jsou z indie, odkud jsem black ještě neslyšel.. už to točím přes dva měsíce, kdy to vyšlo na soundcloudu Iron BoneHead.
    dost výživné, kdyby byli v česku jdu hned.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.