Opossum Holler - It Comes in Threes

Opossum Holler – It Comes in Threes

Opossum Holler - It Comes in Threes
Země: USA
Žánr: rockabilly / stoner rock / punk
Datum vydání: 10.11.2013
Label: selfrelease

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Platinum PR

Opossum Holler sami sebe popisují doslova jako vysokooktanovou směs rocku a punku s doomovými vlivy. Jakkoli se to může zdát protichůdně, tak jejich aktuální EP “It Comees in Threes”, které navazuje na debutový počin “What’s Done Is Done”, je důvodem k zaujetí protichůdného postoje, protože tato trojice z amerického Bowling Green v Kentucky toto vše spojila velmi příjemným způsobem.

Tři skladby, které se na aktuálním EP sešly, jsou zahaleny stoner rockovým hávem, takže to celé připomíná rychlejší verzi hvězdných Down, ale to nic nebrání tomu, aby se posluchač při poslechu nechal unášet špinavými kytarovými riffy a neméně špinavým vokálem Lloyda Nicely, který však v pomalejších pasážích nejednou přechází do zpěvných poloh, což jsou faktory, které dohromady tvoří velmi dobře se poslouchající počin.

“The White Witch of Yellow Creek” se svou jednodušší struktutou, jež sází na punkovou údernost se stonerovou atmosférou, působí tak trochu jako úvod pro věci nadcházející. Onou jednoduchou strukturou sice nemám na mysli klasickou rádiovou hitovku průhledného schématu, ale oproti dvojici “Sawdust” a “It Come in Threes” tento dojem tak trochu budí. Vrchol totiž přichází hlavně v podobě “Sawdust”, která začíná zlehka a uvolněně, ale v půli druhé minuty se sputí pořádný metalový uragán, který jako by se sem zatoulal od úplně jiné kapely. Skvělý kytarový motiv, jenž táhne skladbu kupředu, se po chvíli zlomí, aby mohla píseň v psychedelickém oparu doploužit ke svému závěru. “It Comes in Threes” je v jistém způsobu kopií své předchůdkyně, takže nepůsobí tak překvapivě, ale opět, první půle, která netrpí nedostatkem energie, zhruba v půli hrací přenechá místo pomalému závěru s krásně zvonivou kytarou, ale věřte, že se tak děje velmi přirozeně a nemůžu říct, že bych si víc oblíbil ony poklidnější, nebo rychlejší momenty.

Pokud tohle bude fungovat i jako celek při standardní stopáži celého alba, tak si z Opossum Holler udělám novou oblíbenou formaci, protože tenhle předkrm mě dostatečně navnadil na chystané album!


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.