Pest - The Crowning Horror

Pest – The Crowning Horror

Pest - The Crowning Horror
Země: Švédsko
Žánr: black / thrash metal
Datum vydání: 18.6.2013
Label: Agonia Records

Hodnocení: 6,5/10

Odkazy:
web

Švédové Pest byli na své poslední desce “Rest in Morbid Darkness” z roku 2008 pěkně vzteklá bestie. Severské tehdy ještě duo (nyní již trio) tam předvedlo totálně kulervoucí špinavý agresivní a kurevsky nasraný black metal, který byl naprosto úžasným způsobem operlený doslova heavy metalovými sóly a vyhrávkami. Kombinace na první pohled možná trochu divná, ale když vezmete v potaz, že black metal (přinejmenším ten v podání Pest) i heavy metal jsou žánry ze staré školy, svou logiku to má, zvláště když to funguje tak náramně.

Na další pokračování se muselo čekat pět let a jak vidno, během těch pěti let nastalo víc změn než jen přijetí třetího regulérního člena. Na prvních počinech Pest předváděli agresivní raw black metal, na třetí řadovce “Rest in Morbid Darkness” jej, jak už bylo řečeno, nadupali heavy metalovými sóly, ale novinka “The Crowning Horror”… no, to už je s nadsázkou řečeno pomalu spíš heavy metal. Nebo lépe řečeno, pořád to je black/thrash metal jako noha, minimálně svým zvukem ano, ale když to člověk poslouchá, vyznívá to spíš jako rychlejší hard rock s ostřejším vokálem. Například taková “Devil’s Mark” je vyloženě rockový song a nebýt vokálu, rozhodně byste si netipnuli, že jde o tu samou kapelu, která kdysi nahrávala zla jako “Lífit es dauðafærð”. Docela paradoxně je ovšem “Devil’s Mark” asi nejlepším válem na “The Crowning Horror”.

Nechci ovšem tvrdit, že je “The Crowning Horror” sračka, v podstatě je to vlastně dobré album, suprově to šlape, v rychlejších písničkách to má švih a příjemně staroškolsky to řeže, ozdobou nahrávky jsou opět fantastická sóla, na něž mají Pest dar od samotného rohatého. Všechno bych to nadšením zbaštil… být to jiná kapela. Uznávám, že je to možná trochu nefér, vývoj skupin většinou jsem schopen nějakým způsobem přijmout, ale tady mi to nesedlo úplně na sto procent, jednoduše jsem od Pest chtěl a čekal odporný špinavý black metal, ne špinavý heavy metal s black metalovým zvukem…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.