Plaisir Vallee - La musique de Plaisir Vallee

Plaisir Vallée – La musique de Plaisir Vallée

Plaisir Vallée - La musique de Plaisir Vallée
Země: Francie
Žánr: retro pop / rock
Datum vydání: 27.2.2014
Label: Air2Music

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
312 Music

Musím se naprosto otevřeně přiznat k tomu, že jsem docela dlouho neměl tu čest s nahrávkou tak, dejme tomu, svéráznou, jako je čtyřskladbové ípko “La musique de Plaisir Vallée” od francouzské kapely takřka stejného jména – Plaisir Vallée. Že nepůjde o nic úplně ortodoxního, napovídá už obálka, na níž se potkává doutník pokuřující žlutý zajíc v královském plášti s modrým slonem a modrým krocanem v cylindrech – to vše v popředí zářivě růžové krajinky. Děsná zkouřenost, to vám povím.

Hudebně to (naštěstí nebo bohužel?) není až zase takové wtf, ale svérázné je to pořád, a to docela dost. Poprvé jsem si říkal, že mi to asi nejvíce přípomíná situaci, jako by pár let starý britský pop objev Mika přesedlal na sluníčkový a řádně stylizovaný rock. Proč zrovna Mika? Protože zpěvák (a kytarista) Adrien Balency rovněž zpívá fakt hodně vysoko a také proto, že melodika Plaisir Vallée je tomu zlomku Mikovy tvorby, který znám, dost příbuzná – snad i proto, že oba interpreti sdílejí určitý retro feeling.

A jaké to je? Rozhodně nemůžu říct, že by to bylo špatné. Když se člověk probere z prvotního šoku, který může nastat, poslouchá se to vlastně docela příjemně a “La musique de Plaisir Vallée” posluchače dost možná přiměje i k pohvizdování nějaké té melodie nebo podupání do rytmu. Žádný zázrak to sice není ani omylem, ale určitě si dovedu představit, že se to někomu strefí do vkusu. Akorát trochu zamrzí, že první skladba “Duel au soleil couchant” – ač sama naprosto v pohodě – do celkové nálady EP úplně nezapadá a dělá dojem, že by jí to mnohem víc slušelo uprostřed trochu většího celku. I tak je ale “La musique de Plaisir Vallée” docela sympatická jednohubka, která dovede zpestřit den.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.