Prayed and Betrayed - The Abundance of a Sickened Mind

Prayed and Betrayed – The Abundance of a Sickened Mind

Prayed and Betrayed - The Abundance of a Sickened Mind
Země: Finsko
Žánr: melodic death metal
Datum vydání: 1.7.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Prayed and Betrayed

Ani nemusíte být detektiv a pídit se po tom, odkud finská partička Prayed and Betrayed pochází, protože stačí jen krátká ukázka z jejich tvorby a okamžitě mě napadli Children of Bodom a Wintersun, takže už jen z toho by mělo být jasno, odkud vítr vane. Všudypřítomná melodika, která je pro severské země typická, je na “The Abundance of a Sickened Mind” tou nejzajímavější složkou, protože jinak je to ve všech ohledech generická nahrávka, kterých vznikají na každém rohu tucty.

Prayed and Betrayed navzdory svému krátkému působení vydávají již druhé EP, kdy to letošní navazuje na dva roky staré “Manifesting Reality”, a přestože je to kapela mladá a bez silného labelu v zádech, je jejich krátký počin zdánlivě velmi profesionálním výtvorem. Od zvuku přes jisté instrumentální výkony je vše podáno jako od pravých profíků, ale bohužel pro Prayed and Betrayed to zde s těmi vyloženými klady končí.

Netvrdím, že všechny tři skladby jsou totální žumpy a neposlouchatelné žvásty, ale vyloženě na větvi z toho materiálu taky nejsem. Pokud přivřu oči, tak nemám problém s úvodní “Deafblind”, která v určitých pasážích (vlastně celá druhá půle) cituje Alexiho partu opravdu poctivě. Jediné, co chybí k dokonalé iluzi, jsou ty klávesy, ale díky jejich absenci je “The Abundance of a Sickened Mind” nasranější a agresivnější album, s kterým fanoušci žánru a výše uvedených kapel nemůžou šlápnout vedle. Já osobně vždy radši sáhnu po starších Children of Bodom, protože i když poslední “World Surreal” dobře řeže, tak neobsahuje nějaký kulervoucí motiv. A totéž platí pro nudnou skladbu titulní.

“The Abundance of a Sickened Mind” se dá sice relativně bez problémů přečkat (i díky velmi přívětivé stopáži), ale výraznou stopu v posluchači nezanechá. Zas taková bomba to totiž není.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.