Return to Innocence - The Ring of Moon

Return to Innocence – The Ring of Moon

Return to Innocence - The Ring of Moon
Země: Česká republika
Žánr: atmospheric death metal
Datum vydání: 30.7.2013
Label: MetalGate Records

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook / bandzone

Upřímně můžu říct, že “The Ring of Moon” byla deska, na kterou jsem se těšil opravdu hodně. Předchozí album Return to Innocence, “Sal Lunae”, totiž bylo naprosto skvělé, a přestože je to už nějaký ten pátek, co se nahrávka objevila, stále si ji s dost velkou chutí pouštím a pořád se mi líbí. Navíc novinka vychází po dlouhých sedmi letech, v nichž Return to Innocence nějakou dobu víc nefungovali, než fungovali, když se jim v podstatě kompletně rozsypala sestava a Aleš “Ax” Cipra, hlavní postava kapely, navíc rozjel Cruadalach (z nichž pak zase odešel a opět oživil právě Return to Innocence). Očekávání tedy byla docela vysoká, bohužel však musím předeslat, že je “The Ring of Moon” ne úplně naplnilo…

Novinka po hudební stránce v podstatě pokračuje přesně tam, kde skončilo “Sal Lunae”, v tomto ohledu se toho za těch sedm roků příliš nezměnilo. Jedná se o muziku, která má v základě nejblíže asi death metalu, ale rozhodně to není typická žánrovka, protože Return to Innocence jsou mnohem rozmanitější a hlavně hojně využívají symfonické prvky – stručně by se to dalo shrnout do škatulky atmosférického death metalu. Až sem naprosto v pořádku. Co do kvality mi ale přijde, že šla skupina trochu dolů… nebo lépe řečeno není nový materiál tak výrazný. Několik vážně zajímavých momentů se samozřejmě najde, například v “Tristan’s Dream” nebo “(R)evolution”, které jsou pro mě asi největšími tahouny “The Ring of Moon”, ale i tak novince citelně chybí nějaký opravdu perfektní kus, jako byly minule třeba “Autumn Leaves” či “Just Moment”, nebo některé takřka dokonalé pasáže jako kousek songu “Plain”.

Ne, že by “The Ring of Moon” bylo průserem, ve výsledku je ta nahrávka pořád nadprůměrná a z obecného hlediska není známka 6/10 vůbec špatná, ale vzhledem k tomu, že jsem očekával alespoň osmičkové album a doufal v minimálně ještě o půl bodík víc, pro mě tento výsledek bohužel značí mírné zklamání. Je to v pohodě muzika, ale taková síla jako v “Sal Lunae” tam není ani omylem.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.