Riot Club - Pearls Before Swine

Riot Club – Pearls Before Swine

Riot Club - Pearls Before Swine
Země: Finsko
Žánr: hard rock
Datum vydání: 8.4.2014
Label: Inverse Records

Odkazy:
web / facebook / twitter / bandcamp

K recenzi poskytl:
Inverse Records

Udělat si názor na tvorbu jakékoli kapely jen na základě jedné písně není zrovna jednoduchý úkol. Nebo jinak, jsem samozřejmě schopný si sám pro sebe říct, jestli se mi daná skladba líbí nebo nelíbí a vlastně to dělám téměř na denní bázi při selektování toho, co by mě mohlo a co naopak asi nebude zajímat, ale prezentovat svůj názor veřejně už taková bomba není. Tím spíš, že jediné informace, které o sobě kapela navenek prezentuje, je jméno – Riot Club – a země původu – Finsko. Toť vše. Žádná další omáčka kolem.

Jejich písnička, (nebudu tomu říkat jednoskladbové EP, protože to tak ani pánové neprezentují) “Pearls Before Swine”, bohužel není žádná klasa. Říkám si, že když se dám propagovat hudbu své vlastní kapely jediným songem, tak by to měla být ideálně nějaká hitovka, která prostě hned na poprvé zasekne drápky pod kůži a nutí posluchače zjistit si, co že to vlastně je. Mají už nějaké album, nebo kdy ho můžu očekávat? U Riot Club je mi to upřímně úplně u zadku… “Pearls Before Swine” je rock/metalová píseň, která se ve slokách obrací pro pomoc u nu-metalu, refrén je proti tomu klasická post-grungová melodičnost, jen s tím rozdílem, že spodky hutní výrazná rytmická sekce. Líbí se mi zpěvák ve slokách se svým přesným frázováním a přírodně nakřáplým vokálem a funky kytarou, která jej doprovází, ale to je asi tak všechno. Ten zbytek neurazí ani nenadchne, což je na čtyři a půl minuty dlouhou skladbu docela málo, nemyslíte?

Prostě a jednoduše, nemám potřebu tuhle skladbu už v budoucnu slyšet, ačkoli plnohodnotné album může být trošku o něčem jiném a “Pearls Before Swine” může být jasně nejslabší kousek, kdo ví. Nicméně, Riot Club poslali veřejnosti jediný song a dle mého názoru s ním díru do světa neudělají, protože je to klasický průměr, kterého při trošce snahy na YouTube najdu do pár minut hromady.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.