Rusted Brain - High Voltage Thrash

Rusted Brain – High Voltage Thrash

Rusted Brain - High Voltage Thrash
Země: Polsko
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 13.2.2013
Label: Slaney Records

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
web / facebook

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Název kapely toho ještě moc nenapoví, ale jakmile člověk zjistí, že debutové album těchto polských mladíků se jmenuje “High Voltage Thrash”, tak je vymalováno. Hned úvodem říkám všem, kteří nemají rádi mladé thrashové kapely kopírující postupy slavných kolegů z let 80., tak od Rusted Brain rovnou ruce pryč, protože tohle je opravdu vyložené kopírování. Žádná invence, žádný moment překvapení, prostě nic. Výsledek tak zní, jako by jakákoli thrashová cover kapela přehrála své oblíbené písně a dala jim nový název, protože i když “High Voltage Thrash” šlape jako švýcarské hodinky, tak ten pocit vlastní neoriginality, který mi kazí poslech, je v tomto případě opravdu mocný.

Nebudu vyjmenovávat všechny kapely, které mne při poslechu napadly, protože jsou to ta největší jména, která všichni známe, ale místo toho se budu snažit debut Rusted Brain trošku přiblížit těm, kteří nemají zdání. Všechny klasické písně, které se na albu sešly, frčí v tom nejjednodušším kvapíkovém tempu, takže to jen umocňuje pocit obrovské upřímnosti a přímočarosti, který z “High Voltage Thrash” lze vycítit. To je v podstatě jediný trumf, který tohle album v rukávu skrývá. Na nic si nehraje. Jenže i tak je to borcům houby platné, protože takhle dneska hraje kde kdo. Sice bez příkras a ve stylu půlhodinky zničujícícho headbangingu, ale i to se dříve nebo později zají. A mně se to zajedlo přeci jen o něco dřív, než jsem po prvním příjemném poslechu očekával. Docela potěšujícím překvapením pro mne byly kytarové motivy, které byly místy opravdu povedené, a třeba “Bloodpath” se díky kytarám stala mou vůbec nejoblíbenější písní desky.

Ten zbytek už je takový ten slabší standard, který zapadne v té hromadě všudypřítomného balastu, ve kterém se povedená deska hledá čím dál obtížněji. A Rusted Brain s jejich “High Voltage Thrash” to zcela určitě nejsou. Na to jsou až příliš nezajímaví a obyčejní.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.