Saltatio Mortis - Das schwarze Einmaleins

Saltatio Mortis – Das schwarze Einmaleins

Saltatio Mortis - Das schwarze Einmaleins
Země: Německo
Žánr: folk / medieval metal
Datum vydání: 16.8.2013
Label: Napalm Records

Hodnocení: 2,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Pokud naší skromnou stránku sledujete už nějaký čas, asi jste si všimli, že tu čas od času tuze rádi spíláme německým pseudo folkovým slátaninám, které mnozí z nás považují za totální žumpu rockové hudby, ale když tak nad tím přemýšlím, většinou se to nese jen v duchu neurčitých narážek, moc takových kapel se tu ve skutečnosti neprobíralo. Důvody jsou dva… jednak se většinou jedná jen o lokální záležitosti pro německy mluvící země, protože kdokoliv jiný než Němci pověstní svým kýčovitým vkusem by se z toho poblil, jednak na to jednoduše nemáme žaludek. Nyní se ovšem na jeden takový hnůj podíváme – Saltatio Mortis. Ti českému posluchači nemusejí být neznámí, protože už měli tu čest na našem území vystupovat (nebo spíš my jsme měli tu smůlu, že tu byli). Jen pro zajímavost na začátek – novinka “Das schwarze Einmaleins” se v Německu vyšplhala na nejvyšší příčku v žebříčku prodejnosti, aby bylo jasné, co se u našich sousedů poslouchá.

Rozhodně nejsem odborník na tvorbu Saltatio Mortis (naštěstí), ale všechno, co jsem slyšel, byly bez prominutí sračky – a “Das schwarze Einmaleins” to jenom do puntíku stvrzuje. Všechno, co si jen člověk dokáže představit pod nádherným pojmem “hudební tupost”, tu najdete v míře více než vrchovaté. Každý song úplně stejně předvídatelná rytmika, hra kytar naprosto primitivní, veškeré rádoby folkové trylkování na dudy a milion dalších nástrojů zní obrovsky kýčovitě a neskutečně blbě. Korunu pak nasazuje vokál… Alea der Bescheidene a jeho zpěv je totiž vyloženě otravný a vždycky jsem se těšil, až už zavře hubu a pustí ke slovu pseudo folkový kýč.

To, co předvádějí Saltatio Mortis, je nádherná ukázka toho, jak si nepředstavuji dobrou hudbu. Primitivnost a prvoplánová líbivost, která se mně osobně ve výsledku víc hnusí, než líbí, útočí ze všech stran a takřka neustále. Je jedno, jaký song si na albu vyberete, blbé jsou všechny stejně. Nikdy víc. Uznávám, že pořád existují i ještě horší věci, ale to není pochvala… víc jak 2,5 bodu si to prostě nezaslouží…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.