Sanity's Rage - You Are What You Swallow

Sanity’s Rage – You Are What You Swallow

Sanity's Rage - You Are What You Swallow
Země: Belgie
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 8.12.2012
Label: selfrelease

Odkazy:
web / facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
VladPRomotion

Sanity’s Rage jsou mladou belgickou kapelou, jež se vydala po stezce pravověrného, ovšem přesto svěžího a moderního, thrash metalu, jehož hlavní inspirace tkví někde mezi Kreator a Anthrax s prvky technického odvětví drtícího žánru. Nepočítáme-li EP, je dva roky staré a k zrecenzování zaslané “You Are What You Swallow” jejich debutem, jenž vzhledem k tomu, že si ho vydali pravděpodobně na vlastní náklady, překvapuje svou poctivou a povedenou produkcí, jež si v mnoha ohledech nezadá s mnoha renomovanými labely. Obal, jenž evokuje počítačovou hru, je velice povedený a barevnou kombinací připomíná poslední album Kreator, což je deska, již mi prvotina těchto Belgičanů připomíná nejvíce. Nejen oním způsobem klasického thrash metalu s moderní čistou produkcí a precizní instrumentací, ale i například vokálními linkami, jež jako by vypadly z hrdla Milla Petrozzy, či umístěním titulní skladby a největší hitovky na druhé místo po vybrnkávaném intru.

I přesto ovšem nelze nazvat Sanity’s Rage žádným plagiátem, neboť nápady a způsob psaní skladeb se od již zmiňovaných spolků liší. Asi je to zkušenostmi, neboť i přes množství dobrých nápadů mi v některých momentech přijdou sterilní a účeloví, občas mám pocit, že by některým skladbám prospělo trochu zkrátit a oprostit o repetitivní či vycpávkové pasáže. Ovšem naštěstí je toto dobře kryto produkcí a hráčskými schopnostmi, takže se nestane, že byste se utápěli v nevýrazném tupém hoblování. Za nejlepší skladby považuji asi “You Are What You Swallow”, “Kisses with Fangs” a “The Wheels Keep Grinding”, jež disponují perfektními motivy i vyhrávkami a nepostrádají to, čemu někteří říkají tah na branku. Žádné balady ani jiné přehnané experimenty.

Belgičané Sanity’s Rage nahráli album, jež i přes své mouchy v žánrovém rybníčku obstojí. Občas to sice působí, jako by kapela věděla, jak hrát, a nevěděla co, ovšem stále dobrých riffů a postupů je zde dostatek. Každopádně si myslím, že by si skupina zasloužila trochu více pozornosti.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.