Selena Gomez - Stars Dance

Selena Gomez – Stars Dance

Selena Gomez - Stars Dance
Země: USA
Žánr: pop
Datum vydání: 19.7.2013
Label: Hollywood Records

Hodnocení: 7,5/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

Nečekal bych, že to řeknu, ale je to vážně super. Debut americké hvězdičky Seleny Gomez se totiž opravdu povedl… ano, je to stále rádiový popík pro masy, ale provedený moc příjemným způsobem. Nedávno jsem tu v téhle rubrice nadával na hudební impotenci “Bangerz” od kolegyně Miley Cyrus, což bylo album hodně tupé i na poměry komerčního popu… právě “Stars Dance” ale ukazuje, jakým způsobem bych si ten střední proud představoval. Je to sympatické, uvolněné, hezky chytlavé, ale ne přespříliš vtíravé a otravné, celkový dojem z nahrávky mám ne jenom dobrý, ale dokonce výborný.

Nejprve jsem se zamiloval do druhého singlu “Slow Down” a bál jsem si pustit celé album, abych nebyl zklamaný, ale když jsem to konečně udělal, byl jsem překvapen. Obzvláště od té doby, co jsem z přehrávače vyhodil čtyři sice ne úplně blbé, ale také ne zrovna převratné bonusy ve speciální verzi a desku osekal pouze na základních 39 minut a 11 skladeb, mě to vážně chytilo a ohromně mě to baví. V podstatě je tu jen jedna písnička, bez níž bych se úplně obešel (“Love Will Remember”), některé jsou už trochu na hraně, ale pořád ještě v pohodě (“Birthday”, “Like a Champion”, “Come & Get It”), ani jedna z nich však není tak strašná, aby se nedala přežít.

Zbytek je ovšem minimálně dobrý, některé písničky dokonce vysloveně skvělé, což je jmenovitě případ chytlavé “Slow Down”, moc příjemné titulky “Stars Dance” (a pak že nejde udělat pomalá popová skladba, aby to nebylo klišé!), neméně příjemné “Save the Day” a hlavně skrytého hitu “Undercover”, což je pro mě asi ten nejlepší song celé nahrávky. Kdyby takhle zněl všechen mainstreamový pop, hned by se to rádio poslouchalo lépe.

Nenechte se zmást tím, že jde o vyloženě komerční záležitost, která to dotáhla na nejvyšší místa v prodejních žebříčcích, nebo že se ta holka nechávala osouložovat Justinem Bieberem. Nejsem sice žádný odborník na rádiovou muziku, ale z toho, co jsem doposud slyšel, je pro mě “Stars Dance” zatím nejlepší popové album letoška.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.