Selene - Paradise Over

Selene – Paradise Over

Selene - Paradise Over
Země: Velká Británie
Žánr: symphonic metal
Datum vydání: 17.10.2014
Label: selfrelease

Odkazy:
bandcamp / facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Selene

Symfonický metal je pro jednoho posluchače ráj, zatímco pro jiného je to neposlouchatelné peklo, kterého by se nedotknul ani dvoumetrovou větví. Jsou však i případy, které jsou tak ukrutně špatné, že tím snad nemohou vzít za vděk ani zapálení fandové tohoto stylu… pokud tedy nejsou absolutně nekritičtí k čemukoliv. Britská formace s názvem Selene, která vznikla v roce 2013 a od té doby stačila vyprdět slušné množství singlů a dvě ípka, bohužel patří právě k takovým. Aktuální EP s názvem “Paradise Over” toho budiž důkazem.

Důvod, proč tomu tak je, je zcela jednoduchý – Selene totiž předvádějí ten úplně nejtuctovější, nejohranější a nejklišovitější symfonický metal, jaký si jen dokážete představit. Nechci být přehnaně hnusný, ale prostě si nemohu pomoct – to, co na “Paradise Over” Britové nabízejí, mi při vší úctě zní jako docela laciná lokální kopírka známějších jmen. Nulová originalita, ubíjející nuda a neschopnost přijít s jakoukoliv byť i jen trochu chytlavou nebo zapamatovatelnou melodií je navíc korunována příšerně plochým zvukem. Kapela se v promo materiálech chlubí, že její muzika nepostrádá metalové ostří, ale zjevně si jej v Británii představují trochu jinak než já, protože ty kytary jsou tak hodné, že i pohádková babička je proti tomu svině. Tu symfoniku je navíc nutno brát s rezervou, protože to jsou jen poměrně laciné klávesy; zpěvačka se navíc urputně snaží o obligátní operní vokál, kterým však evidentně tak úplně nedisponuje. To vše navrch zalijte okatou inspirací u Nightwish a máte výsledek.

Nemá cenu si hrát na diplomatický tón – “Paradise Over” je prostě úplně zbytečná sračka, jejíž “kvality” se pohybují hodně hluboko pod hranicí průměru. Takováhle hudba může uspokojit leda tak absolutní žánrové mlíčňáky bez soudnosti; jakmile posloucháte metalovou hudbu déle jak týden, tak Selene obejděte uctivým obloukem. To už si fakt radši pusťte ty Nightwish


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.