Septicopyemia - Supreme Art of Genital Carnage

Septicopyemia – Supreme Art of Genital Carnage

Septicopyemia - Supreme Art of Genital Carnage
Země: Rusko
Žánr: grindcore / death metal
Datum vydání: 17.11.2012
Label: Bizarre Leprous Productions

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / bandcamp / bandzone

K recenzi poskytl:
Bizarre Leprous Productions

Přestože se v případě “Supreme Art of Genital Carnage” jedná teprve o druhé dlouhohrající album (i když dlouhohrající… 23 minut), Septicopyemia údajně patří mezi nejstarší ruské grindové kapely – a nutno uznat, že na výsledné podobě placky je to sakra znát, protože je z té muziky cítit jasný nadhled, vyhranost i jistota.

Jasně, ani zdaleka se nejedná o něco dříve neslyšeného, pořád je to hlavně brutální výplach, ale musí se nechat, že “Supreme Art of Genital Carnage” má vážně koule. Produkce Septicopyemia je především grindcore a kapela na něm staví většinu alba, ale líbí se mi, že především co do kytarové práce se nezřídka objeví i závan death metalu, díky čemuž je placka hned o něco zábavnější, než kdyby se jednalo o čistý grindový námrd. Sem tam se dokonce do kulometné palby riffů a bicích ozve i krátká vyhrávka, ale tady už jde o vážně minoritní podíl hracího času. Jinak jsou Septicopyemia na grind relativně (tohle slovo bylo důležité) pestří a v jednotlivých písničkách bez problémů přecházejí od neurvalých klepanic k chytlavému tupa-tupa grindu a místy i ke zmiňovaným death metalovým výpadům. Díky tomu všemu se deska nakonec poslouchá o dost lépe, než jsem původně předpokládal. Co si budeme povídat, hraje v tom roli i fakt, že to má jen 23 minut, protože se jedná o naprosto odpovídající délku a delší doba by možná byla už trochu neúnosná.

Za zmínku jistě stojí i vokály, které jsou u Septicopyemia hned dva – jeden je spíše uřvanější, ten druhý se naopak nese v klasickém grindovém duchu, jemuž laikové, kteří v téhle muzice nevidí ono umělecké sdělení, přezdívají blití do mikrofonu. Hodně parádní je také perverzní obálka, která už snad ani nemůže být grindovější. Mezi písničkami pak samozřejmě nechybí ani kratochvíle jako úchylné mluvené vsuvky nebo splachování hajzlu.

“Supreme Art of Genital Carnage” je hodně pohodová fošna, jež je v rámci svého hodně specifického žánru fakt na úrovni. Nikdo jiný než fanda grindu z toho asi na větvi nebude, ale pro nikoho jiného to snad ani není určeno.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.