Seraphim System - Eradicate with Extreme Prejudice

Seraphim System – Eradicate with Extreme Prejudice

Seraphim System - Eradicate with Extreme Prejudice
Země: USA
Žánr: EBM / industrial
Datum vydání: 1.1.2014
Label: selfrelease

Hodnocení: 7/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

Když jsem kdysi svého času začínal s metalovou muzikou, nějak zvlášť jsem jednotlivé subžánry nerozlišoval, vlastně ani kvalitu moc ne, jednoduše se mi líbilo v podstatě všechno, kde se jenom ozvala kytara. Je klidně možné, že se nyní opakuje něco podobného, akorát ne s metalem, v němž jsem to už za ty roky začal “trochu” prosívat, ale s industrialem, do něhož jsem se pustil relativně nedávno… i když, docela to letí, víc jak dva roky už to taky budou. Anebo mám prostě zatím šťastnou ruku a cokoliv, co z elektronické scény vytáhnu, je vážně dobré a na žádnou sračku jsem ještě nenatrefil…

Samozřejmě bych tu nic takového nevykládal, kdyby se mi nelíbila deska, jejíž jméno jste si jistě přečetli v nadpisu, tedy “Eradicate with Extreme Prejudice”, neboli druhá fošna amerického jednočlenného projektu Seraphim System. Ačkoliv novinka vychází pouhopouhé tři měsíce po debutu “Excessive Force”, na kvalitě materiálu to není ani v nejmenším znát, protože “Eradicate with Extreme Prejudice” šlape přímo ďábelsky. Desku žene kupředu především splašená rytmika, která se na nic neptá a jednoduše vás začne nemilosrdně drtit hned s prvním regulérním válem “Weaponize” a až do samotného konce s tím nepřestane.

Přesto však “Eradicate with Extreme Prejudice” ani v nejmenším není nuda, čemuž napomáhá nejen střízlivá délka 40 minut, ale hlavně fakt, že i přes výše řečené není muzika Seraphim System bezhlavým výplachem chytlavých beatů. V samotných skladbách je totiž opravdu cítit nějaký vývoj a gradace za pomoci vrstvení různých motivů, což je nejlépe provedeno v závěrečné trojici songů “Shellsh0ck”, “Dig My Grave” a “The Undoing”, které pro mě tím pádem také představují vrchol “Eradicate with Extreme Prejudice”, nicméně i v první části alba lze slyšet takhle parádně vystavěné vály, například “A New Breed of Cyborg”. Za mě rozhodně spokojenost.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.