Sguaguarahchristis - Der Nacht

Sguaguarahchristis – Der Nacht

Sguaguarahchristis - Der Nacht
Země: Itálie
Žánr: black metal
Datum vydání: 10.2.2014
Label: This Winter Will Last Forever

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Against PR

Na začátek této minirecenze si dáme menší školu. Dnešní lekce se jmenuje následovně: Co nemám dělat, když chci hrát syrový black metal a chci, aby mě někdo bral vážně?

Takže, milé děti, pokud chcete hrát syrový black metal a nechcete u toho být pro smích, tak si rozhodně nedávejte jméno, které vypadá, jako když se kočka projde po klávesnici. Logo klidně nečitelné být může, ale nemělo by vypadat příšerně, lacině a nemělo by působit jako výsledek kombinace nesoudnosti, nevkusu a klišé. Dále se nesnažte vypadat jako exemplář medvídka pandy z místní zoo. Pandy jsou sice pěkná zvířátka, ale v případě black metalové kapely to projde jedině u Immortal. Dále by také nebylo špatné nedělat dvoubarevné fotky, na nichž se tváříte jak reklama na mračící se smajlík. A kdybyste tohle všechno čistě náhodou udělali, tak aspoň svoje demosnímky nepojmenovávejte “Anti Human Black Metal”

Jak vám asi došlo, tříčlenná italská smečka Sguaguarahchristis (ehm) mým rychlokurzem black metalové image neprošla, takže se nakonec nevyvarovala žádné z výše zmíněných nástrah. Díky tomu se na tuhle kapelu člověk podívá a má spíš chuť se zasmát, ne si to pustit. Podobně jsem na tom byl já a od začátku jsem si tak nějak nebyl jistý, jestli vůbec chci brát Sguaguarahchristis vážně.

Je trochu překvapující, že ani s tímhle vším není ta syrová black metalová konzerva na “Der Nacht” úplná píčovina. Sice je otázkou do pranice, koho v dnešní době může zajímat milióntá nezáživná kopírka toho, co některé žánrové legendy hrály už v 80. letech, ale tak dejme tomu. Nicméně prohlášením, že jsem od Sguaguarahchristis čekal mnohonásobně větší kravinu, než jakou jsem nakonec dostal, se rozhodně nesnažím tvrdit, že by tím pádem “Der Nacht” byl nějaký klenot – fakt není. Jistě se tomu několik zajímavějších a docela povedených momentů upřít nedá a já je Italům neupírám – stejně jako fakt, že se “Der Nacht” poslechnout dá. Jenže ani pár solidních nápadů (kór na 40minutové ploše) nemá šanci výsledek vytáhnout nad hranici obyčejného průměru…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.