Shape My Clarity - Chameleon Mirror

Shape My Clarity – Chameleon Mirror

Shape My Clarity - Chameleon Mirror
Země: Německo
Žánr: alternative / nu-metal
Datum vydání: 22.2.2012
Label: selfrelease

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

K recenzi poskytl:
Metal Promotions

Muziky, jakou tvoří mladí Němci Shape My Clarity, je na světě hromada. Je to taková nevyhraněná moderní směska všeho možného s přídavkem metalcoru a pak se tomu pro nedostatek trefnějších pojmenování říká moderní metal, případně tak, jak to pojmenuje kapela (v tomto případě neon metal – ať žije škatulkování). Ale to jen na srozuměnou, aby bylo od začátku jasné, s čím přibližně máme na desce “Chameleon Mirror” tu čest. Ačkoli se totiž v posledních letech podobných kapel urodila řada (a kupa z nich hraje pěknou tužku), i zde se dá najít obstojný interpret. Otázka tedy zní, jestli se to týká zrovna Shape My Clarity.

Odpověď na tuhle otázku není úplně jednoznačná. Shape My Clarity přes všechny negativní předsudky, které možná vyvolal předchozí odstavec, rozhodně umí hrát, jejich zpěvák umí zpívat, dovedou nabídnout dost slušné melodie a pár zajímavých nápadů se tu také najde. Kdepak, “Chameleon Mirror” rozhodně není taková ta klasická blbost, jakými se různí nadšení mladíci zhusta prezentují, aniž by si připustili, že místo něčeho poslouchatelného nahráli tupou slátaninu. Ta deska je mi svým způsobem sympatická a to je vzhledem k tomu, že k obdobným výtvorům většinou nechovám moc vřelé emoce, vlastně docela pochvala. Průser ale spočívá v tom, že “Chameleon Mirror” nejen že není dostatečně dobrá, aby přesvědčila výhradně svými kvalitami, ale navíc ji zabíjí dost častý neduh dnešní doby – nehorázně přestřelená délka. 54 minut je opravdu moc a ten matroš je přes svoje kvality zkrátka moc plytký, nevýrazný a jednotvárný, takže to několik peckových refrénů a sympaticky neuchcaný výraz celého počinu zachránit nemůže. Výsledek? Člověk po nějaké půl hodině úplně přestaně album vnímat a se mu nechce pouštět ho znovu.

Přesto to ale není deska na odstřel. Sice nikomu nemůžu doporučit její nákup, ale minimálně živě to může být docela záživné a navíc tu pořád existuje možnost, že se Shape My Clarity do příště poučí. Pak by to mohl být o poznání příjemnější zážitek, tak uvidíme.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.