Slayer - World Painted Blood

Slayer – World Painted Blood

Slayer - World Painted Blood
Země: USA
Žánr: thrash metal
Datum vydání: 3.11.2009
Label: American Recordings

Hodnocení: 5/10

Zbytek redakce hodnotí:
Corey(8) – 7/10
H. – 6/10
Seda – 5,5/10

Průměrné hodnocení v redakci: 5,9/10

Odkazy:
web / facebook / twitter

No dobrá… původně jsem chtěl napsat, že poslech bude možná trochu bolestivý pro uši, a dát hodně nízké hodnocení, ale po několika dalších posleších jsem se rozhodl, že to zas tak hrozné není. Ale stále jsem asi jediný na světě, komu přijde “World Painted Blood” průměrné až slabé. “Návrat velkých Slayer!” Ale prosím vás. Vždyť se to pořád opakuje a tohle je prostě znovu Slayer, žádný návrat.

Dobře, takže už jsme si vyjasnili, že moc nadšený nejsem, tak teď kde jsou ty zápory, Earthworme? Přeskočíme drobnosti jako hoblování pořád dokolečka a k tomu ne moc chytlavých riffů a přejdeme k hlavnímu viníkovi. Jsou to kytarová sóla, vlastně “sóla”. Tahle sóla dokážou zesrat i jinak celkem v pohodě titulní song, který jako otvírák bohatě stačí. Poměrně zapamatovatelný, s dobrými riffy a prací zpěváka. Jenže je tu to sólo. Zvuky absolutně nepopsatelného ražení totálně zkazily celý song a já jsem seděl s vytřeštěnýma očima a v hlavě měl jen něco jako “No to potěš koště”. Průběh nahrávání sóla si dokážu živě představit a vidím kytaristovi do mysli – “Tak teď to zkusim zmáčknout tady, schválně co to udělá… Jéé… A teď to zmáčknu tady a pak třeba támhle… No ne, to je ale super.” Takhle je to skoro u všech songů, u nějakých se ale sóla dají překousnout.

Problém je taky v tom, že songy skládali absolutně nesystematicky. Dva riffy, které se pořád dokola opakují a někam mezi ně třeba hodíme to “sólo”, že ano. A snaha o jakoukoli chytlavost nebo zapamatovatelnost se na albu prostě nenachází, možná občas vystrčí dva prstíčky, ale rychle zase zaleze a po skončení písně vlastně už vůbec nevíte, co jste poslouchali. Občas mi na tomto albu Slayer přijde jako trapná kopie Kreator, jenže těm to ještě pořád dobře hnětá a taky jsou to dědci.

A jak jsou na tom jednotliví členové kapely? Když si vemete jednotlivé nástroje na paškál, tak všechno sedí – Lombardo bubnuje dostatečně rychle, aby to znělo pořádně Slayer, kytaristi zvládají hrát to, co si složili, a Araya taky ještě pořád dokáže vyřvávat text. Ach ano, baskytara, tak tu jsem tam jako tradičně nikde neslyšel.

No, i přestože má album spoustu nedostatků a za ta sóla by si zasloužili dostat deset ran na holou řiť, pořád ještě z uší nekrvácím a album je prostě jenom průměrné. Občas usnu, občas mě zase probere nějaká dobrá část, nějaký pěkný riff nebo melodie. Poslouchat to asi sám od sebe nebudu, tak abych byl spokojený pustím si “Reign in Blood” a Slayer taky budou spokojení, protože světu se “World Painted Blood” líbí a oni mají konečně pár nových songů, co hodí do setlistu na živá vystoupení.


12 komentářů u „Slayer – World Painted Blood“

 1. Nakonec to neni tak strašný, jak někdo po prvních ukázkách předpokládal. Ale zase to neni tak skvělý, jak tvrdí ve sparku:) Párkrát sem to poslech kvůli hodnocení a pak to smazal, protože to už nikdy v životě poslouchat nebudu. Nehodil sem šavli, ale ani mě to nijak nechytlo. Christ Illusion bylo lepší…

 2. Me to prislo furt uplne stejny. Slayery jsem nikdy moc neposlouchal. A Spark a jejich hodnoceni? Je to Slayer, je to kvalita automaticky :-?

 3. Osobně si myslim,že Sparku se nedá věřit nos mezi očima… stejně si velký labely platěj dobrý recenze (např. reklaou v časopise). Děje se to venku,děje se to tady. Člověk má věřit jen svejm uším.

  1. Svejm uším a Sicmaggotu, protože když je něco blitka, my statečně napíšem, že to blitka je, i kdyby se jednalo o legendu legend :-)
   Máš ale pravdu, že Spark neni jedinej, v každym profi časopise nebo stránce má známý jméno vysoký hodnocení jistý (čest výjimkám). Je ale fakt, že zrovna ve Sparku je to opravdu hodně vidět – některý kapely tam maji místo na stupních vítězů předplacený, i kdyby vydávali záznamy svojí ranní stolice :D

   1. I treba Mansonovi tam za koncert dali nadprumerny hodnoceni, a pritom, co tam predved by si zaslouzil par facek a vyhazov :D

 4. Co dodat, velkej respekt k těmhle dědkům :), ale abych řekl pravdu, tak nevim proč, ale z velkejch trash legend mě prostě bavěj nejmíň.
  Taky tady v každý recenzi pomíjíme texty, což je rozhodně u Slayera dost důležitý.
  Vloni na Unholy aliance jsem se naprosto bezkonkurenčně nejvíc zesral z Mastodon. Slayer mě spíš skoro až nebavili, sice podali kvalitní výkon, ale na mě to je moc čistej trash, já už jsem zkaženej tim groovem a ten mě prostě baví mnohem víc. :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.