Spellcaster - Spellcaster

Spellcaster – Spellcaster

Spellcaster - Spellcaster
Země: USA
Žánr: heavy / speed metal
Datum vydání: 1.7.2014
Label: Lone Fir Records

Hodnocení: 6/10

Odkazy:
facebook / bandcamp

K recenzi poskytl:
Against PR

Když se řekne Oregon a jmenovitě Portland, v hudební souvislosti mi okamžitě naskočí místní náladotvůrci Agalloch. Bylo by ovšem pošetilé si myslet, že to je jediná skupina, která odsud pochází. Jak jistě správně tušíte, v této minirecenzi se podíváme na jednu další, jež ovšem se zmiňovanými kolegy nemá vyjma původu zhola nic společného. Spellcaster (původně pod názvem Leatherwitch) totiž holdují vcelku normálnímu heavy metalu, který je navíc trochu líznutý speed metalem. Nyní si na konto připisují druhou dlouhohrající desku, jež je protentokrát eponymní a navazuje na tři roky starý debut “Under the Spell”.

Rozhodně pozitivní je na “Spellcaster” jedna věc – ačkoliv se jedná o mladou kapelu a druhé album a nikdo z pětice muzikantů žádné velké zkušenosti nemá, rozhodně to zní poměrně vyzrále, minimálně na poměry svého žánru. Také je super, že i když Spellcaster hrají vlastně docela oldschool muziku, není to žádná velká vykrádačka a při poslechu vás nebude co dvě minuty napadat, kde všude (respektive u jakých klasiků) jste už tenhle riff či melodii slyšeli. Vlastně by se tím pádem dalo říct, že do jisté míry mají Spellcaster i cosi jako vlastní ksicht – alespoň v porovnání s ostatními takhle mladými stylovými souputníky, z obecného hlediska to žádný nabroušený originál ani zdaleka není.

V neposlední řadě se pak povedlo dát dohromady i docela solidní nápady. Pár trochu slabších kousků se sice na “Spellcaster” najde, ale zase je tu i dost slušných (u mě vede asi “Bound”) a i v těch slabších se vlastně nějaká slušná vyhrávka či melodie přece jenom najde. Navíc je chvályhodné i to, že i když má placka skoro 50 minut, poslouchá se úplně v pohodě i jako celek a osobně jsem neměl potřebu se někde po půl hodině koukat na časomíru, kdy už bude konec. Ve finále jde tedy o příjemné překvapení, tudíž jestli vám není cizí heavy metal zámořského střihu, není sebemenší důvod Spellcaster a jejich druhou řadovku nedoporučit.


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.