Star Insight - Messera

Star Insight – Messera

Star Insight - Messera
Země: Finsko
Žánr: melodic / symphonic metal
Datum vydání: 1.8.2014
Label: Inverse Records

Hodnocení: 4/10

Odkazy:
facebook

K recenzi poskytl:
Inverse Records

Kapela Star Insight z Finska se již na první pohled tváří trochu podezřele. Kdesi se můžete dočíst cosi o space black metalu, jinde zase něco o melodickém extrémním power metalu, čemuž by také odpovídala i obálka, kterou bych si dokázal představit spíš u italských power metalů než u severského black metalu (byť melodického). Když pak zabrousíte na Facebook kapely a najdete tam fotky jednotlivých členů dost amatérsky naphotoshopovaných na pozadí umělých planetek a draků (kombinace jako svině!), tak okamžitě dostanete dojem, že tohle asi nebude zrovna dobrá záležitost. A jak někdy zdání klame, zrovna v tomhle případě spíš ne.

Nakonec debutové album “Messera” rozhodně není tak debilní, jak jsem se v předstihu obával, ale i tak Star Insight do nadprůměru ani nečuchnou. Jejich muzika se opravdu pohybuje někde na hranici melodiky a symfoniky, kdesi napůl cesty mezi black metalem (ale takový ten black metal pro děti, žádné zlo to není ani omylem) a extrémním melodic metalem. To by obecně vzato ještě nemuselo být úplně zavrženíhodné, ale na to, aby “Messera” byla alespoň trochu zábavnou nahrávkou, by Star Insight nesměli znít jako hodně laciná kopírka The Kovenant ve velmi naředěném pojetí.

Úplně stoprocentně marné to není a dokázal bych si představit, že někdy v budoucnu se Star Insight mohou trochu vyhrát a nabídnout něco zajímavějšího. Ostatně, i na “Messera” se sem tam nějaký ucházející motiv ukáže (třeba ve “Frozen Rose”), především co se kláves týká (co si budeme povídat, o nich to album v podstatě je, kytary a bicí většinou hrají docela tužku), ale celek pořád působí úplně stejně jako obálka, z níž smrdí počítač na sto honů – uměle a plastově. Výsledkem je tedy docela nijaká deska, jež se sice dá poslouchat (spíš poslechnout) bez újmy na zdraví, ale je to prostě natolik nezajímavé a nudné, že není moc důvod s tím ztrácet čas…


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.